Голос бренду. Що таке голос бренду та як створити успішний? Створення унікального слогану чи фірмової фрази – це перша частина маркетингового процесу. Кожен власник бренду хоче, щоб його аудиторія запам'ятала його унікальне повідомлення, переконавшись, що контент має достатньо повідомлень, щоб змусити людей діяти.

Перш ніж розпочати наступну кампанію, подумайте про те, як ви розмовляєте зі своїми клієнтами і як ваш бренд визначається стилем комунікації вашого бренду.

Голос вашого бренду може мати будь-який стиль, якщо він відповідає цінностям та образу вашого бренду – чи то авторитетний, грайливий, інтелектуальний, зловісний, добрий чи веселий.

Питання, як визначити голос вашого бренду?

Якщо ви власник бренду і хочете визначити його голос, ми вам допоможемо. Зрозумійте та визначте голос вашого бренду, розглянувши безліч факторів як перший крок у довгому процесі.

По-перше, ви повинні зрозуміти, що таке голос бренду і чим він відрізняється від тону бренду.

Що таке Голос бренду?

Голос, який ви даєте своєму бренду визначає його індивідуальність. Він відповідає за створення почуттів та визначає сприйняття вашого бренду у свідомості аудиторії. Голос бренду відображає все, що стосується вашого бренду, від слів, мови до особистості та того, як ви хочете, щоб ваш бренд запам'ятався.

Якби ваш логотип не з'являвся з вашим контентом, чи могла б ваша аудиторія ідентифікувати контент як вихідний від вашого бренду?

Голос вашого бренду – це те, що виділяє вас серед інших брендів та конкурентів. Це те, що закладає основу для вашого контенту, реклами та навіть пропозицій. Якщо ваша аудиторія пам'ятає ваш бренд за змістом чи індивідуальністю, це через його голос.

Голос бренду успішний, коли він змушує вашу аудиторію підключатися до того, що ви робите, і що найважливіше вірити в те, що ви робите.

 

Голос бренду VS. Фірмовий тон

Коротше кажучи, голос вашого бренду це слова, які він вимовляє, а тон бренду це те, як він це говорить.

Тон бренду відбиває емоції, які бренд хоче доставити своєї аудиторії. Наприклад, якщо ви напишете вітальний пост, ваш тон має бути веселим та доброзичливим.

Читайте також:  Рекламне повідомлення - визначення, значення, важливість та компоненти

Тон бренду може змінюватись залежно від повідомлення, але голос бренду постійний і стійкий.

Тепер давайте заглибимося в суть нашої статті та розповімо вам про деякі фактори, які можуть допомогти вам визначити голос вашого бренду.

Як створити значущий голос бренду

Голос бренду – це абстракція в нашій свідомості. Логотип - це просто зображення, поки за ним не стоїть значуща обіцянка: обіцянка бренду.

Почніть із огляду обіцянки вашого бренду

Обіцянка бренду – це звернення до співробітників, інвесторів та партнерів. Ці люди вже купили бренд; їм потрібно знати, що робити, щоб досягти цього. Рядок, призначений для цих людей, буде сформульований зовсім інакше, ніж слоган.

Обіцянка бренду зазвичай міститься в документації організації, наприклад брендбуке. Організація повинна донести обіцянку бренду всім, хто працюватиме над просуванням бренду; сюди входять усі співробітники, а також зовнішні партнери, такі як фрілансери, постачальники послуг та роздрібні торговці.

Голос бренду 2

 

Обіцянка бренду має поміщати продукт у рамках шкали категорії, якості та рівня цін, а також організаційних цінностей, якщо це застосовно.

 • Категорія продукту : тип товару або послуги (наприклад, Brand X = Modest Fashion).
 • Якість : очікуваний рівень якості або якості продукту, на які очікують клієнти (наприклад, бренд X = «створити кращий продукт»).
 • Ціна : частина ринку, яку займає ваша компанія (бренд X = ентузіасти, тобто High-end).
 • Цінності : будь-які організаційні цінності, які є важливим фактором при покупці для клієнтів (бренд X = "використати технології для полегшення життя людей").

Ми зібрали 7 найкращих прикладів обіцянок бренду, які ми колись бачили. Це просто показує, що успішний бренд - це набагато більше, ніж логотип, значок або гасло, що запам'ятовується.

 • BMW: ідеальна машина для керування.
 • Wal-Mart: Заощаджуйте гроші. Живи краще.
 • Nike:  Надихати кожного спортсмена у світі та приносити йому інновації.
 • Coca-Cola:  Щоб викликати оптимізм та підйом.
 • H&M: Більше модного одягу, який буде корисним людям, планеті та вашому гаманцю.
 • Starbucks: надихати та розвивати людський дух – одна людина, одна чашка та один район за раз.
 • Apple:  Думайте інакше.
Читайте також:  Надрукувати листівки. Зменшити витрати та зберегти якість.

Якщо ви хочете створити значний голос бренду, тут особливо актуально старе кліше «дії говорять голосніше, ніж слова». Обіцянка бренду – ніщо, якщо вона не виконується.

 

Зрозуміти свою цільову аудиторію. Голос бренду

Ваша цільова аудиторія залежить від товару, який ви продаєте; тому, виходячи з цього, вам потрібен голос, який може легко дістатися вашої аудиторії та зв'язатися з нею.

Наприклад, якщо ваш продукт призначений для людей похилого віку, ви повинні дати своєму бренду голос, що говорить про зрілу та мудру особистість. А якщо ви продаєте товар для людей молодого віку, то ви підете на жарт і, можливо, саркастичні.

"Ваш бренд - це те, що люди говорять про вас, коли вас немає в кімнаті". - Джефф Безос

Ви можете зібрати групу людей, друзів та родичів або створити онлайн-опитування та запитати свою аудиторію, як вони вас бачать.

Ось деякі з питань, які ви можете поставити:

 • Якби наша компанія була людиною, як би це звучало?
 • Чому ви користуєтесь нашими послугами?
 • Чого ви найбільше хочете від нашого бренду?

Враження, яке аудиторія справила на ваш бренд та продукт, може допомогти вам визначити голос вашого бренду. Пам'ятайте, що ваша аудиторія можливо побачить те, чого ви не помітили.

 

Обов'язки та цінності бренду. Голос бренду

Яким ви бачите власний бренд? Що ви хочете, щоб він уявляв? Уявіть свій бренд як особистість, якою ви хочете, щоб вона була? Хочете, щоб це було весело, круто та незвично? Чи це впевнено, сміливо та надихаюче?

Налаштування особистості та характеристик вашого бренду дасть вам уявлення про те, яким має бути його голос.

Крім того, визначення цінностей вашого бренду і того, що він є, є важливим фактором при визначенні його голосу. Цінності розкажуть вам більше про особистість, оскільки вона представлятиме її, і з цього моменту ви можете почати формувати, яким буде голос.

Наприклад, коли ви думаєте про Nike, ви думаєте про когось, хто надихає, сильний, наполегливий і надихає.

 

Але коли ми думаємо про TODO, ми думаємо про когось саркастичне, кумедне і круте.

Читайте також:  Стійкий маркетинг

 

 

Всі ці характеристики можна побачити, коли ви перевірите їх зміст. Голос бренду

 

Опишіть бренд у 3-х словах

Якби ваш бренд був особистістю, як би ви комусь описали його індивідуальність? На цьому етапі поговоріть про те, як ви б теж описали своїх конкурентів як людей. Один із ваших конкурентів – класний хуліган? Інший головний уболівальник? Як індивідуальні риси вашого бренду відрізняють вас від інших?

Тепер, коли ви знаєте характер бренду і те, про що він говорить, опишіть його трьома словами та складіть схему того, що можна і що не можна робити.

Вибравши 3 слова, створіть діаграму та почніть аналізувати ці 3 слова та те, як ви хочете їх висловити.

Наприклад, якщо ви хочете, щоб ваш бренд був веселою людиною, запишіть слово "Весілля" і почніть перераховувати способи, якими ви хочете слідувати, щоб висловити це слово.

Приклад: розвага.
Опис: Весела, доброзичлива, чуйна людина, яка несе радість та гумор.
Дос: Може бути саркастичним, слідує тенденціям, мемам і використовує GIF-файли у спілкуванні.
Що не можна: повністю залежить від мемов та жартів і висміює клієнта.

 

Надихайтеся схожими брендами

При запуску бренду потрібно шукати конкурентів. Це те, що утримує вас від помилок. Отже, коли ви шукаєте схожі бренди, вам потрібно зосередитися на їхньому голосі, але ніколи не копіювати його.

Ви робите це, щоб уникнути їх помилок і не мати того ж голосу, що вони. Це лише крок, який потрібно зробити, щоб переконатися, що ви йдете в правильному напрямку. Голос бренду

 

Пам'ятайте, що успіх вашого бренду залежить від його голосу; так люди запам'ятають це і як воно може поширитись серед усіх.

Цифровий маркетинг, тренди.

 

AZBOOKA