Реактивний маркетинг та проактивний маркетинг – це дві різні маркетингові стратегії, які компанія може використати для зв'язку зі своєю цільовою аудиторією. Різниця між двома стратегіями полягає у типі планування, що використовується. При проактивному маркетингу компанія використовує зібрані дані для завчасного планування організованих маркетингових кампаній, тоді як із реактивному маркетингу компанія реагує дії і тенденції споживачів у міру їх появи. Для багатьох компаній загальна маркетингова стратегія, яка використовує як реактивний, і проактивний маркетинг, є ключем до ефективного маркетингу їхніх товарів та послуг.

Проактивний маркетинг передбачає реалізацію заздалегідь підготовлених стратегій, тоді як реактивний маркетинг передбачає використання тактики у разі можливостей. Основна відмінність у тому, що з проактивному маркетингу ви маєте маркетинговий план; з реактивним маркетингом – ні.

Маркетинговий план це проактивний маркетинг.

У маркетинговому плані викладаються цілі, стратегії та тактика, які компанія має намір використати наступного року або близько того. Огляд комплексу маркетингу, який включає фактори продукту, місця, ціни і просування, є нормальною частиною маркетингового плану. Маючи чіткий план, ви описуєте загалом усе, що ви хочете досягти і зробити в галузі досліджень, розробок, просування, продажу та обслуговування протягом року.

Реактивний маркетинг визначається відсутністю наперед визначеного плану. Однією з переваг реактивного маркетингу є те, що ви заощаджуєте час, що витрачається на розробку планів. Однак, ви можете зіткнутися з великими труднощами при створенні бренду.

Аналіз клієнтів для проактивного цифрового маркетингу

Дослідження – найважливіший елемент маркетингу. Він включає опитування, фокус-групи, анкети та інші інструменти, що використовуються для отримання інформації від цільових клієнтів. Активний маркетинг зазвичай включає плани досліджень та розробок. Реактивний маркетинг зазвичай означає відстеження купівельних тенденцій та тенденцій продажів, а потім ухвалення рішення про те, як реагувати. Реактивний маркетинг

Читайте також:  Літній розпродаж. Як оформити?

Ключовою перевагою проактивного маркетингового дослідження є отримання інформації від основних клієнтів про те, що вони хочуть і чого не хочуть у вирішенні. Розробка та просування рішення, що відповідає перевагам та потребам цільового ринку, часто оптимізує виручку та прибуток.

Каталог компанії. Друкарня Азбука

Тактики, що використовуються в реактивному та проактивному маркетингу. Реактивний маркетинг

Компанії, як правило, використовують низку стратегій та рекламних тактик з проактивним маркетингом. Маючи на увазі чіткі цілі та бюджет, компанії обирають між кращим поєднанням традиційних та нових засобів масової інформації для доставки повідомлень на цільовий ринок. Навпаки, компанії, що використовують реактивний маркетинг, зазвичай використовують тактику просування, яка надає менший вплив. Реагує тактика включає в себе примхи , хитрощі зі знижками і небажані рекомендації .

Структура витрат на реактивний та проактивний маркетинг

Одна з основних причин, через яку багато невеликих компаній використовують реактивний маркетинг, полягає в його нижчій структурі витрат. При проактивному маркетингу витрати включають час, що витрачається на підготовку маркетингових стратегій та управління ними, а також прямі витрати на покупку рекламного часу та місця. Зазвичай реалізації стратегії потрібен встановлений бюджет.

При реактивному маркетингу підприємства часто немає встановленого бюджету. Витрати виникають лише тоді, коли маркетингові можливості реалізуються за рахунок розподілу ресурсів чи покупки реклами.

Ваш помічник у бізнесі рекламно-поліграфічна компанія "АБЕТКА"