Коли справа доходить до термінології бренду, наскільки добре ви знаєте свої визначення? Чи має значення, якщо ви не можете відрізнити фірмовий стиль від іміджу бренду, або якщо вам важко відокремити позиціонування вашого бренду від його цінностей? Відповідь позитивна.

Розуміння та застосування цих ключових маркетингових термінів визначає, наскільки ефективно візуально представлений бренд, як аудиторія інтерпретує його повідомлення, а також силу компанії на конкурентних ринках, що швидко змінюються.

Щоб зрозуміти, чому корпоративна ідентичність така важлива, нижче ми відповімо на найчастіші запитання на цю тему, а потім розглянемо три приклади корпоративної ідентичності від кількох світових майстрів корпоративних ідентифікаторів.

Що розумієте під фірмовим стилем?

Фірмовий стиль - це те, як ваш бізнес уявляє себе зовнішньому світу . Хоча внутрішня культура та цінності є невід'ємною частиною формування ідентичності компанії, визначення корпоративної ідентичності застосовується до візуальних активів компанії та дизайну бренду.

Що таке фірмовий стиль та брендинг?

По суті, будь-яке повідомлення або інформація, які ви бачите при взаємодії з брендом, є частиною його фірмового стилю . Хоча дизайн логотипу відноситься до корпоративного стилю, цей термін виходить далеко за рамки цього візуального значка та включає такі елементи, як шрифти, ілюстрації, кольори, фотографії та анімацію.

Ви побачите приклади фірмового стилю у всьому: від постів у соціальних мережах до рекламних щитів, уніформи співробітників та канцелярського приладдя, упаковки продуктів та профілів додатків.

Читайте також:  Бізнес-модель Google – як Google заробляє гроші?
 
Яка основна ціль фірмового стилю?

Коли візуальні елементи компанії реалізовані правильно та послідовно, вони працюють разом, щоб створити корпоративний бренд, який миттєво впізнається та запам'ятовується .

Несуперечлива і приваблива узгодженість бренду дає вам більший контроль над найважливішим іміджем бренду, який, хоч і складається з індивідуальних взаємодій з вашою компанією, може бути похитнутим або, принаймні, торкнутися сильним корпоративним стилем.

Як ви створюєте фірмовий стиль?

Корпоративна або фірмова ідентичність може бути створена тільки після того, як ваша внутрішня команда погодила позиціонування, місію, цінності, повідомлення та індивідуальність вашого бренду . Маючи цей міцний фундамент, ви можете працювати зі своєю командою дизайнерів або компанією, що займається розробкою фірмового стилю над створенням візуальної мови, що відображає ваш бренд.

Ці візуальні маркери бренду мають бути як стратегічними, так і творчими. Елементи дизайну повинні бути гнучкими, а не жорсткими фіксованими компонентами бренду, щоб підтримувати актуальність вашого бізнесу в умовах мінливих ринкових та споживчих ландшафтів.

Якщо ви шукаєте натхнення для корпоративної візуальної ідентичності, ось три бренди, які повністю прибили цей простір своїм унікальним способом .

 

Що таке фірмовий стиль Airbnb?

Як і у багатьох технологічних стартапів (таких як Google, Amazon та Apple), з роками бізнес-модель Airbnb розвивалася, дозволяючи бренду виходити нові ринки. У цьому випадку Airbnb перетворився з сайту оголошень на великого гравця в конкурентній туристичній індустрії, а останнім часом — на новатора у сфері економіки вражень.

Ця еволюція бренду супроводжувалася корпоративним візуальним стилем, що постійно змінюється, в першу чергу з ребрендингом 2014 року. Щоб донести новий образ бренду до зростаючої спільноти люблячих подорожувати господарів та бронюючих готелів, Airbnb об'єдналася з DesignStudio, щоб повністю змінити колишній візуальний стиль компанії.

Фірмовий стиль 21

Результатом стало знамените гасло Airbnb «належі де завгодно», потужно візуалізоване в новому дизайні логотипу. Переглянутий логотип ідеально відповідав новому позиціонуванню бренду з універсальною літерою «А», покликаною подолати мовні бар'єри та символізувати єдину спільноту.

Читайте також:  БРОШУРИ ДЛЯ КОНФЕРЕНЦІЙ І ВИСТАВОК

Додайте до цього більш універсальну колірну гамму і серію наочних, відомих ікон, і фірмовий стиль Airbnb миттєво став більш сучасним, міжнародним і доступним.

З 2014 року Airbnb продовжує розвивати свій фірмовий стиль, доопрацьовуючи свій початковий ребрендинг, щоб адаптувати його до змінних платформ і комунікацій. Тепер Airbnb орієнтується не тільки на замовлення, а й на враження, а також з маркетинговим контентом, що охоплює все, від друкованого журналу до каналів соціальних мереж, і підтвердила важливість нашої візуальної ідентичності у нещодавньому повідомленні в блозі, заявивши, що «принципи дизайну, як і раніше, керують нами щодня».

Зокрема, це можна побачити у розширенні його ілюстративного маршруту 2014 року, а також у його стилі фотографії, керованому людиною. Кожна зміна чи ітерація сильної корпоративної ідентичності створює теплий, привабливий, веселий та привабливий імідж бренду Airbnb.

Що таке фірмовий стиль Spotify?

Spotify - ще один чудовий приклад бренду, що використовує корпоративний дизайн для просування на різних ринках та встановлення контакту з новою аудиторією .

Під час переходу від музичної потокової платформи до глобального розважального бренду, революціонер індустрії зазнав кількох важливих візуальних змін у своєму корпоративному бренді.

У 2015 році компанія відмовилася від своєї суцільної зелено-білої колірної палітри та логотипу на користь нового мінімалістського дизайну логотипу, великої палітри з 31 кольору та градієнтних текстур.

фірмовий стиль для Spotify

 

Цей крок дав Spotify різкіший, яскравіший і сміливіший образ, який суперничав із традиційними розважальними брендами в музичній індустрії. Позбавлення жорсткої дуетної колірної схеми також дозволило бренду застосувати єдиний зовнішній вигляд до свого різноманітного контенту . Незалежно від того, просуваєте ви грайм-виконавця або класичного виконавця, всі комунікації Spotify тепер мають однаковий зовнішній вигляд без шкоди для артистів.

Читайте також:  Крауд тестування. Як це зробити?

Як і Airbnb, Spotify є ключовим нагадуванням про те, що сильний ідентифікатор компанії – це той, який з часом адаптується та оновлюється. Наприклад, у квітні 2020 року Spotify представила оновлення бренду, в якому була перероблена його велика кольорова палітра, змінено шрифти та представлено нову мову анімації та переходів до візуальної ідентичності бренду.

Що таке фірмовий стиль для NatWest?

На відміну від наших попередніх прикладів брендів, британська фірма NatWest твердо дотримується своєї первинної банківської галузі. Однак при диверсифікації своєї пропозиції від фізичних послуг у магазині до безлічі цифрових продуктів його попередня корпоративна візуальна ідентичність потребувала оновлення, щоб не відставати від свого нового онлайн-позиціонування.

Через «Розкриття сили індивідуального куба» (також відомий як старий 2D-логотип компанії)

агентство FutureBrand підняло зовнішній вигляд бренду на новий, цифровий оптимізований рівень із 3D-формами та триколірною палітрою.

Цей напрямок, натхненний логотипом, призвів до появи більш анімованих, грайливих та барвистих посібників з бренду, вивільнивши команду дизайнерів NatWest для створення активів бренду, які поєднують фізичний та цифровий простір компанії.

приклад шрифту фірмового стилю

друкована реклама фірмовий стиль

 

Новий фірмовий стиль Natwest, зокрема, з такими брендами-претендентами, як Monzo, Starling і Revolut, що увірвалися на банківську сцену свіжим, зручним та привабливим дизайном, також допоміг їй залишатися актуальною на все більш галасливому ринку. .

Фірмовий стиль 

Окрім натхнення у дизайні, ці відомі приклади фірмового стилю демонструють важливість послідовності у брендингу. Якщо ви бажаєте оновити або повністю змінити фірмовий стиль своєї компанії, Ваша команда має розглянути всі аспекти, що підпадають під поняття «фірмовий стиль» .

Терміни з продажу та маркетингу