Ієрархія потреб Маслоу обертається навколо теорії розуміння, як працює людська мотивація.

Які основні потреби людини? Їжа, вода, одяг та дах!

— Напевно, це буде і ваша відповідь. Що якщо у вас їх багато?

У вас з'являються нові потреби або ви кажете, що тепер ваші потреби перебувають на вищому рівні. Ця психологія становить основу ієрархії потреб Маслоу. Наші потреби були в ієрархічному порядку великим психологом Абрахамом Маслоу.

Як показує ієрархія Маслоу, ми, люди, прагнемо повністю розкрити свій потенціал, якщо задоволені 5 ключових потреб:

 • фізіологічні потреби
 • Потреби в безпеці
 • Психологічні потреби в любові, обожнювання і ніжності
 • Потреба в повазі
 • самореалізація

Мотивація людей змінюється щомиті.

Іноді складно виконати важливе завдання; знову ж таки, деякі з дуже складних завдань виконуються без будь-яких проблем.

Отже, виконання завдання залежить від безлічі змінних: здібностей, рівня енергії, досвіду, атмосфери навколо і таке інше. Як би там не було, найвагоміший чинник — мотивація. — Це те, що підштовхує нас до нашої мети. Ієрархія потреб Маслоу

Якщо у вас є мотивація для будь-якої діяльності, ви працюватимете більш наполегливо та з абсолютною наполегливістю. Ви працюватимете довше, ніж розраховували. З іншого боку, якщо у вас немає мотивації, виконання того ж завдання стане скрутним. Ви придумуватимете різні виправдання відкладанню завдання.

Цей пост познайомить вас з ієрархією потреб Маслоу, щоб допомогти вам зрозуміти, як мотивація спрямовує наші стилі роботи. Отже, давайте почнемо розкривати таємницю тут і зараз.

Вступ. Ієрархія потреб Маслоу

Авраам Маслоу відомий як один з найнеймовірніших прихильників додавання людського дотику до досліджень науки про мозок і психології людини.

Концепція ієрархії потреб була вперше введена Абрахамом Маслоу у його дослідницькій статті «Теорія мотивації людини», опублікованій у 1943 році. Він також згадав її у своїй книзі «Мотивація та особистість». За словами Маслоу, люди спочатку почуваються досить мотивованими, щоб задовольняти свої основні потреби, а коли вони задовольняються, виникають нові потреби.

За словами Маслоу, люди мають сильне бажання бути всім, чим вони можуть бути. Люди хочуть досягти всього, що їм здається можливим. Але до цього вони мали задовольнити деякі основні потреби — їжу, безпеку, відносини, соціальний статус тощо. буд. Маслоу помістив усі наші потреби у ієрархічний порядок, що містить п'ять рівнів.

Чому важливо розуміти ієрархію потреб Маслоу

Хоча ця теорія була цілком психологічною, її застосування широко використовується у сфері управління. Керівники використовують теорію, щоб зрозуміти потреби своїх співробітників та задовольнити їхні потреби. Його застосування широко застосовується в 20-му столітті, оскільки бізнес-менеджери вкладають більше коштів, щоб краще розуміти потреби своїх співробітників. Ейнштейн та Елеонора Рузвельт. Вони захоплювалися своїм розумом та людяністю. Ієрархія потреб Маслоу

Теорія ієрархії потреб Маслоу визнала різні потреби, які необхідні людині, щоб підтримати його для реалізації свого абсолютного потенціалу. Теорію Маслоу повинні свідомо розуміти всі інструктори, соціальні інструктори, викладачі, менеджери з персоналу тощо. буд. розуміння поведінки людей.

Теорія передається ланцюжком важливості через ієрархію; у будь-якому випадку, це також можна розуміти паралельно, оскільки всі ці потреби можуть бути однаково важливими для ведення здорового та конструктивно мотивованого життя.

Загалом мотивація — найважливіший фактор для відмінної роботи та досягнення мети. Незважаючи на освіту, підготовку та досвід, без законного ступеня мотивації робота людини буде не такою гарною, як могла б бути з мотивацією.

Наприклад, підвищення зарплати може бути солідною мотивацією, але лише на обмежений час. Коли хтось здійснює похід, він або вона залишатиметься мотивованим на деякий час, але рано чи пізно новий рівень заробітної плати більше не мотивуватиме його чи її, бо людина адаптувалася до іншого рівня. Ієрархія потреб Маслоу

Деякі з ключових додатків теорії Маслоу:

 • Теорія потреби Маслоу набула величезної популярності, і їй також слідували кілька груп з різних областей. Це допомогло краще пояснити людську психологію. Хоча теорія була підкріплена достатньою кількістю наукових даних та дослідження також проводилися в обмеженому масштабі, застосування теорії було величезним.
 • Не лише з погляду психології, а й приваблює людей із різних галузей, та його додатки також великі. Пояснення потреби у самоактуалізації теоретично немає великої кількості доказів і належного пояснення, а деяких випадках навіть зазнає невдачі, крім те, що теорія привернула помітну увагу і зі зі різних секторів.
 • Найголовніше, це допомогло менеджерам краще зрозуміти психологію своїх працівників. Це також допомогло у навчальних програмах. Теорія широко використовується у сфері бізнесу. Наприклад, голодна і втомлена людина спочатку зосередиться на їжі та відпочинку, а не на роботі. Він менше піклуватиметься про соціальний статус і більше зосередиться на своєму здоров'ї.

Давайте тепер розберемося з концепціями теорії ієрархії Маслоу на прикладі:

Приклад потреб людини. Ієрархія потреб Маслоу

Чотирнадцятирічна Анджеліна — надзвичайно обдарована і єдина у своєму роді дитина. Вона придумала, як читати чотири роки, і поринула в Шекспіра, коли їй було вісім.

Вона чудово навчалася у навчанні, і тепер вона найкраща у своєму класі. Оскільки вона найкраща, її постійно відправляють на різні змагання. Вона також музично нахилена та грає на різних інструментах, наприклад, на фортепіано, флейті та скрипці.

Вона бере участь у місцевому оркестрі та виступає з ними у шоу. Крім того, вона займається балетом та чечіткою, а також трохи співає та грає. Також вона є учасницею місцевої театральної трупи. До того ж вона винятково спритна і рухлива. Вона перемагає всіх хлопчиків у своєму класі.

Бачачи, як вона робить все це, будь-хто може подумати, що через всього, що робить Анджеліна, вона буде відчувати себе змученої, пригніченою і похмурої.

Але насправді, однак, вона відчуває зворотне.

Вона життєрадісна, весела і позитивна.

Коли люди запитують її, в чому її загадка, вона розкриває їм, що її гени, можливо, дали їй здібності та навички. Проте її щастя, задоволення і позитивне мислення — це результат ієрархії потреб, запропонованої Авраамом Маслоу.
Вона припускає, що ієрархія має на увазі, що ми повинні задовольнити основні потреби, перш ніж ми перейдемо на інший рівень потреб.

Отже, як психолог, Абрахам Маслоу сформулював ряд людських потреб, які, як він вказав, повинні бути задоволені людьми з кінцевою метою, щоб вони досягли самоактуалізації. Ієрархія потреб Маслоу

Ієрархія потреб Маслоу зображується у вигляді п'ятирівневої піраміди, в якій найнижчий рівень піраміди є фундаментальними або базовими потребами. Навпаки, найвищий рівень говорить про найскладніші потреби.

Авраам Маслоу створив цю теорію щодо ієрархії потреб для прояснення багатогранної природи людської мотивації.

Піраміда потреб відповідно до ієрархії Маслоу

Піраміда потреб відповідно до ієрархії Маслоу

Коли Маслоу пояснив свою теорію, в ній ніколи не згадувався якийсь пірамідальний формат.

Маслоу виклав теорію у своїй дослідницькій статті та книзі. Пізніше теорії було надано пірамідальний формат, і потреби були поміщені в ці піраміди. Основа піраміди відображає основні потреби, і, піднімаючись пірамідою, ви досягаєте наступного рівня своїх потреб.

Ви також можете зрозуміти це так - у міру того, як ви піднімаєтеся по піраміді, складність потреб зростає. В основі піраміди лежать базові і прості потреби, такі як їжа, безпека, житло і т.д. У той час як верхній рівень включає більш складні потреби, такі як соціальний статус, почуття власної гідності і т.д.

Як тільки у вас буде достаток їжі, безпеки, притулку та всього іншого, ви почнете відчувати, що кохання та стосунки важливі. Як тільки ви зрозумієте, ви почнете відчувати, що ваш соціальний статус дуже важливий. Ви ніколи не відчуєте задоволення, якщо не досягнете актуалізації. Як тільки ви дістанетеся до вершини піраміди - у вас буде все, що ви коли-небудь могли побажати.

Як обговорювалося вище, п'ять рівнів потреб, пояснені Абрахамом Маслоу, такі:

 1. фізіологічні потреби
 2. Потреби в безпеці
 3. Любов і приналежність
 4. Почитати
 5. самоактуалізація

Тут фізіологічна потреба перебуває у основі піраміди, а самоактуалізація — вгорі. Давайте розберемося з ними по порядку докладно.

5 потреб ієрархії Маслоу

1. Фізіологічні потреби. Ієрархія потреб Маслоу

Це основні потреби кожної людини. Це те, без чого не можна вижити. У цій групі згадуються основні потреби, які важливі для нашого виживання. Наприклад, фізіологічні потреби:

 • Їжа
 • води
 • Повітря
 • спати
 • притулок
 • Секс
 • звільняти

Це деякі з вимог, які ви прагнете виконати. Маслоу також включив статеве розмноження до цієї групи, оскільки це важливо для виживання видів.

Коли ці потреби не задовольняються, ви незадоволені. Більше того, ви не відчуваєте мотивації задовольняти потреби вищого рівня, такі як безпека та стосунки. Як тільки ці потреби задоволені, люди прагнуть наступного рівня потреб.

2. Потреби в охороні і безпеки. Ієрархія потреб Маслоу

У сучасну епоху як фізіологічні потреби, і потреби безпеки вважаються основними потребами виживання людини. Щойно наші фізіологічні, т. е. найпростіші потреби, задоволені, ми переходимо наступного рівня, т. е. до складнішим потребам. Тут, на цьому рівні, безпека та надійність стають нашими першочерговими потребами.

Все, від здоров'я і благополуччя до фінансової безпеки, підпадає під цю область.

За словами Абрахама Маслоу, люди будуть зацікавлені у забезпеченні своєї безпеки та захищеності лише в тому випадку, якщо їхні фізіологічні потреби будуть задоволені насамперед. Ось приклад безпеки та захисту

 • Здоров'я і благополуччя
 • Безпека від травм і нещасних випадків
 • фінансова безпека
 • Безпека бізнесу
 • Майно

Ви, мабуть, маєте уявлення про те, що ми маємо на увазі потреби в захисті та безпеці. Сюди також входять: гарантія роботи, медичне страхування, гроші на ощадному рахунку, безпечне життя тощо.

У сучасну епоху вони стали першочерговими потребами людини. Ми можемо вижити без них, але це виживання нічого не означає, і більшу частину часу ми відчуватимемо невдоволення.

3. Психологічні потреби (любов і приналежність). Ієрархія потреб Маслоу

Цей рівень потреб у ієрархії, пояснений Абрахамом Маслоу, ґрунтується виключно на людських емоціях. Потреби, що виникають цьому етапі, є причиною наших емоцій.

Як тільки основні потреби задоволені, наші емоції починають керувати нашою поведінкою. Потреби на кшталт — любов, відносини, близькість, приналежність тощо. буд. Зірка, що виникає цьому рівні.

Люди починають відчувати, що вони мають бути соціально пов'язані; отже, вони шукають дружби / відносин з іншими. Авраам Маслоу також включив до цієї групи інтимні стосунки, як він описує — це потреба людей поблизу їхнього вибору партнера.

Ось деякі з прикладів потреб, що потрапляють в цю групу:

 • Дружба
 • Відносини
 • Сім'я
 • романтичні прихильності
 • Інтимні стосунки
 • залученість спільноти
 • релігійні обряди

Вищезгадані потреби пов'язані із соціальними потребами будь-якої людини. Людина - соціальна тварина, і це те, що Маслоу пояснив через цю групу потреб.

За його словами, люди мають бажання любити інших і бути улюбленими іншими. В іншому випадку їхнє життя стане нудним, нудним і повним самотності. Ці фактори також викликають серйозні проблеми зі здоров'ям, такі як тривога та депресія.

Авраам Маслоу також наголошував на важливості взаємодії з релігійними групами, спортивними командами, різними клубами тощо. Основна мета цих потреб — наблизити людей до суспільства та якось пов'язати їх одне з одним. Щоб боротися з різними психічними захворюваннями, потрібно наголошувати на цих потребах. Ієрархія потреб Маслоу

4. Потреби в повазі 

У своїй ієрархії потреб Абрахам Маслоу наголошував на необхідності поваги. За його словами, люди хочуть подяки, вони хочуть, щоб їх поважали у суспільстві, і вони хочуть мати свій статус.

Коли задовольняються потреби на попередніх рівнях, люди прагнуть поваги. Всі ми докладаємо зусиль для досягнення своїх цілей, але після цього ми хочемо визнання в суспільстві.

Усі ми робимо маленький чи великий внесок у землю, де живемо. Ми докладаємо всіх зусиль для цього. Тепер природа людей – домагатися визнання свого внеску.

Ми хочемо, щоб інші поважали нас за те, чого ми досягли.

Повага та вдячність інших стають першочерговою потребою на цьому етапі. Абрахам Маслоу також підкреслював самоповагу, самоповагу та особисту цінність. Деякі приклади таких потреб:

 • соціальне повагу
 • Соціальний статус
 • визнання
 • Вдячність з боку інших
 • Самооцінка
 • Самооцінка

Це потреби, без яких люди не знаходять впевненості, необхідної для життя. Для задоволення цих потреб люди беруть участь у різноманітних професійних заходах, беруть участь у численних змаганнях та займаються особистими хобі. Ієрархія потреб Маслоу

Ті, хто успішно домагається поваги та позитивного соціального статусу, почуваються впевнено у всьому, що вони роблять згодом. Люди, яким це вдається, розвивається комплекс неповноцінності. Це безпосередньо впливає на їхній підхід до різних життєвих та професійних проблем.

Абрахам Маслоу також багато наголошував на особисту цінність і почуття власної гідності. Тут він зосередився на тому, щоб не забувати про моральні цінності та тягтися до будь-яких професійних справ.

Люди мають шанувати свої досягнення. Тут Абрахам Маслоу повністю зосередився психологічних потребах виживання.

5. Самоактуалізація. Ієрархія потреб Маслоу

Після того, як ви пройдете всі рівні ієрархії, ви перейдете до цього кроку. Це найвищий рівень піраміди. Абрахам Маслоу визначив цей рівень як: «Ким може бути людина, вона має бути». Люди завжди намагаються досягти всього, чого можуть. На цьому етапі люди намагаються використати весь свій потенціал для досягнення найскладніших цілей.

Люди намагаються робити все, що в їх силах. Тут, цьому етапі, люди повністю покладаються він. Їх не турбує, що думають інші. Приклади потреб, які у цю область, такі:

 • переслідуючи мету
 • Виховання
 • У пошуках самореалізації і щастя
 • самозадоволення

Це 5 рівнів піраміди ієрархії потреб, пояснених Абрахамом Маслоу. Маслоу розділив ці 5 рівнів потреб на різні групи.

Потреби дефіциту і потреби зростання по Маслоу

Згідно з Маслоу, потреби, описані в ієрархії, необхідні для виживання, а також для поведінки та мотивації. Психологічні потреби, потреби у безпеці, соціальні потреби та потреби у повазі називаються потребами дефіциту. Ієрархія потреб Маслоу

Ці потреби виникають лише тоді, коли людина їх позбавлена. Потреби на нижчому рівні ієрархії є обов'язковими, оскільки їх невиконання викличе неприємні почуття, і людина почуватиметься незадоволеною.

Найвищий рівень потреби у ієрархії чи самоактуалізації називається потребою зростання. Це те, що не є результатом будь-яких поневірянь; скоріше, це результат бажання. Більше того, Маслоу також пояснив, що люди можуть не дотримуватися послідовності, вказаної в ієрархії.

Для деяких соціальний статус може бути важливішим за безпеку. Отже, Маслоу поділив потреби цих двох груп.

Критика теорії потреб Маслоу. Ієрархія потреб Маслоу

Безперечно, теорія ієрархії Авраама Маслоу стала надзвичайно популярною, але вона також викликала низку критичних зауважень. Ця теорія широко застосовується у сфері бізнесу та управління. Нижче наведено основні критичні зауваження, висунуті цією теорією:

1. Послідовність не дотримується 

За словами Вахби та Брідвелла, Маслоу не надав достатньо доказів на підтримку своєї теорії. По-перше, існує менше доказів того, що ці потреби мають місце.

Тоді є менша кількість доказів того, що ця ієрархія дотримується. Люди можуть не відчувати попиту в тому самому порядку.

2. Не науковий. Ієрархія потреб Маслоу

Виникло багато критичних зауважень з приводу теорії через її менший зв'язок із наукою. Потребу самоактуалізації нелегко перевірити з наукової точки зору. Більше того, дослідження, проведене Маслоу, мало великого масштабу; швидше, він вибрав лише кілька людей, і вибір був випадковим.

Головний недолік теорії полягав у тому, що потреби не завжди йдуть ієрархії. Люди, позбавлені своїх основних потреб, можуть, як і раніше, приділяти увагу своєму соціальному статусу.

Основною причиною цього недоліку був невеликий розмір вибірки, яку Маслоу вибрав на дослідження. Однак потреби, які пояснюються теоретично, справді існують, але завжди в ієрархічному порядку.

Останні думки!

Теорія ієрархії потреб Абрахама Маслоу хоч і застаріла, але дуже корисна в сучасну епоху. Це допомагає в особистому розвитку, а також у зростанні бізнесу. Це допомагає зрозуміти, чого хочуть люди і що рухає їхньою мотивацією.

Це допоможе вам зрозуміти різні потреби на різних рівнях, виконання яких працює як мотивація, яка в кінцевому підсумку спонукає людину виконувати завдання з повним ентузіазмом або без ентузіазму. Ієрархія потреб Маслоу

Чи вважаєте ви, що ієрархія потреб Маслоу точно описує, як працює наша мотивація на різних етапах життя?

Чи є у вас приклади того, як ієрархія Маслоу пов'язана з вашим професійним чи особистим життям? Тоді не соромтеся поділитись з нами у розділі коментарів нижче.