Історія брендингу.

Ми живемо в золоте століття брендингу. У компаній більше, ніж будь-коли, способів зайняти свою нішу на ринку і безпосередньо зв'язатися зі своїми клієнтами та шанувальниками. Але історія брендингу насправді йде в глибину століть. Ця дисципліна та форма мистецтва розвинулися за ці роки, щоб стати невід'ємною частиною побудови будь-якого успішного бізнесу.

Брендінг фактично починається у 1500-х роках, але основні зрушення відбулися у 19-му та 20-му століттях. За десятиліття експериментів та технологічних досягнень бренди навчилися долати безладдя та привертати увагу своїх клієнтів, перетворюючи байдужих споживачів на ентузіастів бренду. Вивчення цієї цікавої передісторії – важливий крок у розвитку вашого власного бренду.

У цій статті ми розглянемо історію брендингу: як він з'явився, як він розвивався з часом і куди він рухається у майбутньому.

1500-ті роки: початок брендингу. Історія брендингу.

У давньоскандинавській, скандинавській мові слово «бренд» означає «спалювати». Спочатку бренд являв собою шматок дерева, що горить, а потім описав факел. До 1500-х років стало звичним таврувати худобу, щоб продемонструвати право власності.

Схема стародавніх марок худоби

З самого початку брендинг – це все, щоб справити на вас враження, як у прямому, так і переносному сенсі. Кожен знак був унікальним для ранчо. Вони були простими, відмінними та миттєво пізнаваними – випробуваними та справжніми опорами будь-якого великого бренду. Думайте про ці значки як перші логотипи продуктів.

1750-1870: Промислова революція. Історія брендингу.

1750-1870: Промислова революція. Історія брендингу.

Samson Ropes, зареєстрована в 1884 році, є найстарішою торговою маркою в США, яка використовується досі.

Європа та США трансформувалися протягом 18 та 19 століть з новими виробничими процесами. Цей історичний час викликав появу масового виробництва товарів у результаті підвищення ефективності та технологій на робочому місці. Більше товарів означало більше вибору споживачів. Оскільки компанії тепер мали більше конкурентів, ніж раніше, раптово виникла необхідність виділитися і взяти на себе відповідальність.

Введіть товарний знак. Товарний знак складається зі слів, фраз, символів, дизайнів, форм та кольорів, які були офіційно зареєстровані або встановлені як представники компанії або продукту.

Зареєстровані товарні знаки набули популярності у 1870-х роках, а Конгрес США прийняв свій перший Закон про товарні знаки у 1881 році. Це був перший випадок брендингу як інтелектуальної власності, що дало можливість компаніям офіційно заявити про свою продукцію як про свої власні та боротися з наслідувачами та конкурентами. ,

1870-ті-1920-і роки: ера винаходу. Історія брендингу.

На рубежі 20 століття технології почали перетворювати повсякденне життя, і ми отримали уявлення про те, що може очікувати наше майбутнє. Історичний, надихаючий політ братів Райт в 1903 став зразком творчості, інновацій і уяви, які визначили епоху.

Реклама Coca-Cola 1920-х років. 

Реклама Coca-Cola 1920-х років.

Вік почався з народження кількох знакових компаній, які зрештою стануть провідними брендами по всьому світу. Coca-Cola (представлена в 1886), Colgate (1873), Ford Motor Company (1903), Chanel (1909) і LEGO (1932) були першими у своєму роді піонерами, законодавцями моди і творцями брендів.

Читайте також:  Тенденції брендингу

На момент своєї появи ці бренди випереджали свого часу. Компанія Ford Motor запропонувала американські автомобілі з бензиновим двигуном раніше за всіх, а Шанель запропонувала костюми для жінок у той час, коли їх вважали лише чоловічим одягом. Ці бренди були винахідливими та першими у своєму роді, що зробило їх миттєвими лідерами галузі.

Протягом ери бренди залишили свій слід у газетах та журналах. Друк надав простір, де бренди могли використовувати слова, логотипи та ілюстрації, щоб виділитися. Рекламні оголошення часто були дуже інформативними та точно описували, як працюють продукти і що вони можуть робити.

1920-ті-1950-ті: бренди в ефірі. Історія брендингу.

Тепер, коли виробництво стало більш ефективним і компанії знаходили цінність в офіційному придбанні своїх продуктів, наступним логічним кроком було говорити про них в обстановці, в якій потенційні покупці слухатимуть.

На початку 20-го століття більшість радіостанцій експлуатувалися виробниками та продавцями радіообладнання, які переважно використовували свої радіостанції для просування свого бізнесу. До 1920-х років радіо стало набагато популярнішим, і власники станцій стали розглядати рекламу як спосіб зробити свій бізнес стійкішим. Бренд народився завдяки радіоканалам, яскравим фразам і цільовим повідомленням.

Перший платний рекламний ролик в ефірі WEAF у Нью-Йорку у 1922 році, що рекламує новий житловий комплекс у цьому районі. До 1930 року майже 90% радіостанцій у Сполучених Штатах транслювали рекламні ролики. Протягом цього часу виробники спонсоруватимуть не лише рекламу, а й цілі програми. Це підняло ідентичність бренду на новий рівень. Стало чутним, таким, що запам'ятовується і впізнаваним.

Після радіо надійшло телебачення. 1 липня 1941 року Булова Уотчс показала перший рекламний ролик перед трансляцією нью-йоркської гри в бейсбол. Це було лише 10 секунд, і його бачили лише кілька тисяч людей. Так само, як радіо, оскільки телебачення швидко росло в популярності, компанії почали використовувати новий засіб, спонсоруючи шоу та створюючи рекламні ролики. З телебаченням бренди тепер можуть приходити до будинків людей з візуальними ефектами, словами, звуком і музикою, роблячи їх ближче до споживачів, ніж будь-коли раніше. Історія брендингу.

1950-ті-1960-ті роки: народження сучасного брендингу

Епоха після Другої світової війни була ще одним перетворюючим часом як у виробництві продукції, так і культурі споживання. У автомобільна культура, розширення середнього класу, субурбанізація та поширення телебачення створили для компаній ще більше можливостей конкурувати з новими аудиторіями. Подумайте про гучні, гучні, добре помітні форми впізнавання бренду: рекламні щити, вивіски в метро, ​​гучну архітектуру, упаковку продукції і на все більшу кількість рекламних роликів, які були посилені створенням кольорового телевізора в 1953 році.

Рекламна листівка McDonald's 1950-х років Історія брендингу.

Рекламна листівка McDonald's 1950-х років з архітектурою в стилі рекламного щита та привабливою кольоровою гамою

За цей час компанії розробили дисципліну управління брендом (яка значною мірою розвивала маркетинг, яким ми його знаємо сьогодні) після того, як дедалі більше конкурентів почали з'являтися у своїх галузях. Незабаром незліченні продукти виглядали та функціонували однаково. Перед бренд-менеджером стояло завдання створити унікальну ідентичність продукту, щоб відокремити його від конкурентів.

Читайте також:  Cinemagraphs - чудовий спосіб створення зображення.

Те, що дійсно характеризувало цю зміну у методах брендингу, було рухом у більш емоційну рекламу. Оскільки конкуренти пропонували переважно той самий продукт, маркетологам доводилося диференціювати себе іншими способами.

Вивчивши цільових споживачів, маркетологи отримали більш глибоке розуміння своєї аудиторії, що дозволило їм залучити свої потреби та потреби. З правильними зображеннями та повідомленнями маркетологи створили емоційний зв'язок між своїми продуктами та споживачами. Якби споживачі «відчували», що вони мають найкращий продукт, вони б його купили. Брендінг пройшов шлях від інформаційного до інтимного.

1960-ті-1990-ті роки: брендинг зростає. Історія брендингу.

Оскільки бренди розвивалися протягом десятиліть, їм потрібно було трохи освіжитися або навіть прийняти нову ідентичність, щоб залишатися актуальними, задовольняти мінливі смаки і диференціювати себе в області, що постійно зростає.

Еволюція логотипу Walmart 

Еволюція логотипу Walmart

Подумайте, як Walmart логотип світився з роками. Це стало більш доступним та свіжим. Крім логотипу, останніми роками магазин також модернізував уніформу для своїх співробітників. Зміни вітаються, і у випадку Walmart ребрендинг був природним і вкрай необхідним кроком в еволюції фірмового стилю.

Оновлення гасел кампанії також може зіграти роль у переосмисленні бренду та виведенні його на новий рівень. Швидкі темпи сучасного брендингу дають брендам необхідність постійно випереджати своїх конкурентів. Іноді все, що потрібно, це відмінне гасло, навіть якщо бренд вже добре відомий. Подумайте про лореал "Тому що ви цього стоїте" (написано в 1973 році). Або McDonald's "Це гарний час для чудового смаку McDonald's" (1984). Або Фолгерс «Найкраща частина пробудження – це Фолджерс у твоїй чашці!» (1984). Кожен із цих гасел переніс уже відомий бренд у нове, більш пізнаване місце у своїй подорожі.

Знакова кампанія Apple

Знакова кампанія Apple "Думай інакше" змінила компанію під гаслом.

Ця епоха еволюції бренду також почала перетворювати роздрібну промисловість. До 1990-х років магазини почали розуміти, що вони були не просто полицями для незліченних товарів. Натомість вони могли б фактично курирувати свої пропозиції та вимагати кращого брендингу від компаній. Історія брендингу.

20 років партнерських відносин з брендом у Target. історія брендингу

20 років партнерських відносин з брендом у Target.

Чудовим прикладом цього є Target. Протягом понад 20 років Target співпрацює з дизайнерами, художниками, знаменитостями та впливовими особами, щоб наповнити свої полиці та вішалки для одягу унікальними продуктами, які покупці більше ніде не зможуть придбати. Більше високоякісних продуктів з найкращими марками створювало привабливіший роздрібний досвід, і, вимагаючи кращого брендингу, рітейлери зміцнювали свою репутацію бренду, підштовхуючи компанії до створення та впровадження інновацій.

2000-ті роки – сьогодні: крім базового брендингу. Історія брендингу.

Ми бачили, як далеко ми просунулися. То де ми зараз і куди ми підемо далі?

Заглядаючи в майбутнє, важливо відзначити, що у нас зараз набагато більше варіантів бренду, ніж раніше, і когось завжди переслідує конкурент. Виділити його може бути складніше, тому важливо вигадати способи подолання шуму.

Читайте також:  Типи есе. Як написати ?
2000-ті роки – сьогодні: крім базового брендингу. Історія брендингу.

З моменту зародження цифрового століття наприкінці 1990-х і на початку 2000-х років методи брендингу, маркетингу та реклами багато в чому відрізняються від історичних методів. Телевізійна реклама перевершує друковану рекламу, але реклама у соціальних мережах перевершує їх усіх. Рекламодавці мають більшу владу (наприклад, здатність орієнтуватися на демографічні дані в рекламі на Facebook) і стають все більш орієнтованими на дані та стратегічними. Крім того, завдяки додаткам, пихатим URL-адресам і нескінченній пропозиції користувальницьких хештегів у брендів немає недоліку в способах значно підвищити впізнаваність бренду.

Просто перегляньте, як Coca-Cola прибила кампанію #ShareACoke. Завдяки простим змінам в упаковці продуктів, вони спілкуються з клієнтами на особистому рівні, водночас заохочуючи їх створювати контент – і під цим ми маємо на увазі використання хештегу більше 500 000 разів. Це допомогло бренду залишатися на зв'язку, і майбутнє брендингу продовжить бачити постійне підключення як рушійний вплив.

#ShareACoke. історія брендингу

Хоча у нас, безумовно, є технології, які допоможуть виділити бренд, компанії також стикаються із серйозною конкуренцією, якої не було багато років тому. Сьогодні репутація бренду – це не лише сарафанне радіо, а й рецензія. Відгуки клієнтів на Amazon, Yelp, Google та Facebook тепер мають величезний вплив на сприйняття бренду. Покупці ухвалюють рішення на основі рейтингів продуктів, і тепер, як ніколи, репутація – це все.

Один із способів, за допомогою якого бренди долають безладдя, водночас використовуючи емоційне, «благодійне» життя споживачів – це брендинг на основі місій. Місія Starbucks каже: «Надихати та виховувати людський дух – одна людина, одну чашку та одне сусідство за один раз». Це амбітна мета для того, що зрештою є ланцюгом швидкого харчування, але вони роблять це добре. Завдяки привабливому мобільному додатку, популярній програмі лояльності, ретельно продуманому досвіду роздрібної торгівлі, фірмовим кольорам та безпомилковому логотипу, Starbucks побудувала відданого покупця, який слідкує за своєю особливою місією. Історія брендингу.

Starbucks. Історія брендингу.
безпомилковому логотипу, Starbucks історія брендингу

Так само Warby Parker став проривним брендом зі своєю унікальною, значущою обіцянкою бренду: з кожною купленою парою очок пара лунає комусь нужденному. Після всього 10 років роботи бренд був оцінений у 1,7 мільярда доларів. Завдяки соціальній відповідальності та хорошому брендингу, цей бренд очок раптово почувається крутіше, ніж Ray-Ban.

Бренди також отримують зиск із особистого досвіду своїх звичайних роздрібних магазинів. Уявіть собі, скільки значних брендів жіночого активного та спортивного одягу існує зараз (Lululemon, Athleta, Fabletics, Under Armour, Adidas by Stella McCartney). Ці бренди мають стати креативними, і багато хто виділяється завдяки участі та залученню спільноти. Наприклад, Lululemon посилює свій бренд, пропонуючи безкоштовні заняття йогою як у своїх магазинах, так і в Інтернеті.

Зробіть свій слід в історії брендингу

У той час як інновації та технології завжди будуть визначати майбутнє брендингу, багато цих ранніх принципів брендингу завжди залишатимуться незмінними. Розглянемо прості, давні концепції, такі як використання технологій, емоційна взаємодія та розвиток із споживачами. Незалежно від вашої галузі, незалежно від вашого продукту, ці перевірені часом методи добре підійдуть будь-якому бренду.

Ваш помічник у бізнесі рекламно-поліграфічна компанія “AZBOOKA