Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Найм фотографа може бути складним завданням: з одного боку, є так багато фотографів на вибір, але з іншого боку може бути важко знайти людину, яка робить саме те, що Вам потрібно.

Я вирішив не фокусуватися на технічних аспектах фотографії, таких як налаштування камери, які використовує фотограф, або на обладнанні та типі камер, які вони мають, з двох причин: 1. Якщо ви робите свою домашню роботу і працюєте з авторитетним фотографом, це ніколи не має бути проблемою. 2. Налаштування та типи камери є одними з найважливіших факторів при виборі фотографа.

Дизайн для косметичної упаковки

Пошук фотографа

Розуміння спеціальностей фотографа. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Перш ніж ви зможете почати пошук фотографа, вам необхідно зрозуміти власні потреби, щоб знайти людину, яка спеціалізується на тому типі фотографії, який ви шукаєте.

Футболка з логотипом портретного фотографа

Футболка з логотипом портретного фотографа

 

Багато фотографів спеціалізуються не тільки на певному типі фотографії - наприклад, портретний фотограф або фотограф продукту - але йдуть далі і спеціалізуються на роботі з конкретним типом продукту або клієнта.

Поширені види спеціальностей фотографа:

 • Фотографи подій роблять фотографії подій (наприклад, вашої конференції чи вечірки). Деякі загальні спеціальності включають: весільний фотограф, концертний фотограф, закулісний фільм або театральний фотограф.
 • Фотографи за продуктами фотографують об'єкти, як правило, для компаній, які намагаються їх продати. Вони можуть додатково спеціалізуватися за типом продукту (наприклад, їжа, скло, одяг)
 • Портретні фотографи фотографують людей. Спеціальності включають постріли в голову, сімейні фотографії, портрети дитини або материнства, а також випускні портрети старших.
 • Фотографи-документалісти або фотожурналісти роблять фотографії історичних чи гідних висвітлення подій.
 • Наукові фотографи допомагають вченим, роблячи фотографії, які допомагають їхнім дослідженням.
 • Природні фотографи знімають на вулиці. Вони можуть спеціалізуватися на краєвидах та/або дикій природі.
 • Фотографи-архітектори фотографують будинки.
 • Фотографи-редактори знімають поставлені зображення для публікацій. Це може бути будь-що, від гламурних модних фотосесій до портретів, що розповідають історію. Як найняти фотографа для Вашого бренду?
 • Спортивні фотографи знімають спорт.
 • Рекламні фотографи подібні до редакційних фотографів, за винятком того, що вони знімають для реклами.
Як орендувати фотографа для Вашого бренду?

Фото керамічних ваз із квітами

Якщо вам потрібна фотографія продукту, потрібно найняти фотографа продукту. Якщо вам потрібна зйомка подій, найміть фотографа. Майте на увазі, що фотографування певних предметів – наприклад, скляного посуду, кераміки, ювелірних виробів або друкованих матеріалів з фольгованим оздобленням – може бути більш технічно складним. Якщо ви не впевнені, наскільки складно знімати об'єкти, почніть з вужчого погляду; Ви завжди можете розширити пошук.

Витративши час, щоб визначити, який тип фотографа вам потрібен, допоможе прискорити етап дослідження.

Пошук та дослідження фотографів

Пошук ідеального фотографа подібний до пошуку будь-якого іншого продукту або послуги: вам потрібно провести дослідження, перш ніж зв'язуватися з ким-небудь.

Як тільки ви знаєте, який тип фотографа вам потрібен, корисно запитати:

 • Чи є фотограф, який займатиметься у вашій конкретній області або ніші?
 • Кого використовують ваші конкуренти чи сучасники?
 • Чи є торгова асоціація чи організація, яка очолює вашу власну галузь? Якщо це так, вони будуть гарною відправною точкою. У них можуть бути виставки з фотографами як продавці або розділ на їхньому веб-сайті з рекомендованими фотографами.
Симпатичний рожевий боку звернено від руки логотип.

Симпатичний рожевий боку звернено від руки логотип.

Якщо ви розпочали свій бізнес або у вас немає відповідних виставок або організацій, то наступним портом заходу буде пошук у Google (або в обраній вами пошуковій системі). Ви можете додати пошукові дескриптори, щоб звузити область пошуку, наприклад, розташування, спеціальність та будь-яку інформацію, що відноситься до вашого типу бізнесу / області. Наприклад, "food photography los angeles" або "food studio studio" були б гарною відправною точкою для голлівудського ресторану, який бажає отримати фотографії для свого веб-сайту.

Ви можете перевірити онлайн магазини, такі як Fiverr, де ви можете порівняти різних фотографів. Майте на увазі, що ви дійсно отримуєте те, за що платите, і якщо ви хочете працювати з визнаним фотографом/студією, вони навряд чи будуть там перераховані. Однак вони можуть бути перераховані в Bidvine , Bark , Freelancer , People Per Hour або Thumbtack .

Вибір відповідного фотографа. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Після того, як у вас є довгий список фотографів, які можуть підійти, настав час почати звужувати речі, щоб вибрати відповідного фотографа для найму.

Читайте також:  Меми. Як використовувати меми: посібник для маркетологів

Оцініть їхню роботу

Є кілька речей, які ви хочете розглянути під час вибору фотографа:

 1. Їхня минула робота
 2. Їхня репутація

 Як найняти фотографа для Вашого бренду? 1

Дивлячись на домашню сторінку цього фотографа, ви можете побачити, що вона насправді фокусується на одній спеціальності: їжа. Якщо це те, що вам потрібно, попередній досвід цього фотографа був би неоціненним, не кажучи вже про те, що в нього вже можуть бути реквізити та фони, що стосуються цього виду робіт. Однак, якщо вам також потрібні постріли в голову для кухарів, вона не може бути вашим вибором номер один.

Ви також бажаєте прочитати контент, який фотографи розміщують на своїх сайтах. Цей фотограф досить чітко фокусується на діловій та корпоративній роботі, зокрема, на знімках та портретах на робочих місцях.

Фото жінка, що стоїть перед магазином

Фото жінка, що стоїть перед магазином

Фото людини на декс Як найняти фотографа для Вашого бренду?

На додаток до надання зразків зображень, вона також пише на своїй сторінці: «Усі мої знімки веселі та розслаблені – навіть найнервовіші клієнти насолоджуються сеансом та почуваються комфортно перед камерою! Ви отримаєте попередню консультацію, і я направлятиму вас і допомагатиму вам протягом усього сеансу, щоб ваша справжня особистість просвічувалась і знімалася на камеру».

Такий контент може допомогти вам зрозуміти стиль роботи фотографа і вирішити, чи він відповідає вашим потребам. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Нарешті оцініть стиль зображень. Вибір фотографа, тому що вам подобається їх стиль, є цілком вагомою причиною і є одним з найважливіших аспектів представлення ваших товарів або послуг відповідно до вашого бренду. Можна розглянути кілька аспектів стилю: кадрування, композиція, освітлення, колір, глибина різкості і навіть – з погляду фотографії продукту – вибір елементів на фотографіях, таких як поверхні, фони та реквізити.

Квіти в склянку з білим тлом

Квіти в склянку з білим тлом

Рожевий квітка в рожевій вазі з темним тлом.

Рожевий квітка в рожевій вазі з темним тлом.

Ці два зображення мають схожі предмети – квітка у скляній вазі – але у зовсім різних стилях. Загальне сприйняття зображень відрізняється: один більше фокусується з продажу предмета, а інший, можливо, більше зосереджений створенні теми чи відчуття. Обидва вони, здається, були зняті в студії, але один фокусується більше на світло, а інший фокусується більше на тінь та обмеження світла. Деякі портфелі дійсно відокремлюються таким простим способом, світлим чи темним. Інші фокусуються на різних аспектах, таких як використання глибини різкості.

Обидва чудово зняті їхніми відповідними фотографами, але один може більше резонувати з вашою маркою.

Оцінка репутації. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Скріншот огляду фотографа на Yelp

Після того, як ви подивилися на те, що фотограф говорить про себе (через слова та зображення), корисно отримати зовнішню думку.

Перевірте їх у соціальних мережах, перевірте їх огляди веб-сайтів, відгуки, огляди Google, огляди LinkedIn, огляди Facebook тощо. Якщо можливо, перегляньте зображення на сторінках їхніх клієнтів або соціальних мережах. Фотографи оберуть свої найкращі зображення для розміщення у своєму портфоліо. Ви отримаєте найкраще уявлення про їхню стандартну роботу, якщо будете шукати зображення поза їхнім кураторським портфоліо.

Зменште список залежно від ваших потреб. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

На цьому етапі ви маєте бути в короткому списку кваліфікованих кандидатів. Ось ще кілька речей, які слід враховувати:

Локальний проти віддаленого

Якщо ви живете в Лондоні, Лос-Анджелесі або будь-якому іншому великому місті, у вас на порозі буде вибір професійних фотографів. Але для інших областей вам знадобиться вибрати фотографа, який працює віддалено.

Симпатична ілюстрована карта східної півкулі

Симпатична ілюстрована карта східної півкулі

Вони працюватимуть у власній студії, а ви відправляєте їм свої речі. Зйомка проводиться у студії віддалено, перш ніж ваші продукти будуть повернені вам. Це також має ту перевагу, що вам не потрібно витрачати час на зйомку, а також платити за час фотографа.

Звичайно, будь-де є звичайні фотографи, які можуть робити портрети, фотографувати весілля і робити певну кількість комерційної роботи. Фотографи такого типу не спеціалізуються і можуть бути дуже хорошими, але, як згадувалося раніше, має сенс працювати зі спеціалізованим фотографом для отримання додаткового досвіду та переваг, які вони приносять для зйомки.

Читайте також:  Виступ на конференції. Як говорити на конференціях?

Доступ до студії. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Чи має фотограф доступ чи працює із власної студії? Якщо відповідь на це запитання негативна, і вам потрібне фотографування продуктів, малоймовірно, що вони будуть вам відповідним фотографом, оскільки це означає, що у них не буде необхідного обладнання для фотографування продуктів. Це може включати студійне стробоскопічне (спалахове) освітлення, розсіювальні листи і навіть прості предмети, такі як затискачі для надійного утримання продуктів та реквізиту на місці.

Багато фотографів вважають за краще не фокусуватися на своєму обладнанні, а більше на студійному просторі в цілому (що я роблю). Але якщо ви перевірите далі, наприклад, у соціальній мережі фотографів – у них, поза сумнівом, буде безліч закулісних зображень, де ви побачите деяке обладнання, яке вони використовують.

Фотозйомка продукту Як винайняти фотографа для Вашого бренду?

Фотографування продукту

Студія Джоді Хінд (фотограф їжі, про яку йшлося у попередньому розділі) також має велику студію, ви будете здивовані, скільки місця потрібно для будь-якого виду фотографування продуктів!

Студійний простір фотографа

Студійний простір фотографа

Вічно Творча майстерня, з доступом до природного світла та студійного спалаху освітлення, особливостей періоду, а також на тлі системи.

Фотографічне обладнання та техніка

Чи має значення, яку камеру використовує фотограф? Очевидно, що важливо, щоб вони мали професійну камеру, але я не вірю, що як клієнт, вам потрібно піти на багато, щоб дізнатися, яка у них камера. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Восьминіг, що робить селфі

Багато статей про найм фотографа фокусуються на технічних аспектах фотографії, наприклад, чи використовує фотограф ручний режим? Це справді не так важливо для вас як клієнта. Різниця між фотографом-аматором та професійним фотографом може частіше фокусуватися на отриманні результату, який підходить саме вам.

Один хороший спосіб зрозуміти технічні навички фотографа - подивитися, чи зможуть вони повторити знімок. Якщо ви працюєте над створенням єдиного бренду, ви хочете переконатися, що ваш веб-сайт або фотографія продукту мають несуперечливий та цілісний вигляд. Якщо ваш фотограф не може постійно відтворювати освітлення, постобробку та загальне відчуття зображення, він може виявитися неправильним вибором.

Перевірте це, порівнявши знімки фотографа, і ви можете побачити загальну згуртованість і стиль.

Якщо клієнт приходить до мене, більшість пострілів може бути поєднано від пострілу до пострілу, забезпечуючи безперервність та послідовність для вас та вашого бренду.

Професійний фотограф, як правило, ставить більше запитань, ніж любитель, тому що вони вже багато разів проходили процес кураторства і не можуть дозволити собі помилитися. Так що не дивуйтеся, якщо на стадії цитати або під час підготовки до зйомки є багато питань.

Найм фотографа

На цьому етапі ви повинні вибрати свого фотографа (або, можливо, у вас є два-три варіанти, з яких ви хочете отримати цитати). Є кілька деталей, які ви хочете переконатися, що ви доопрацювали, перш ніж підписувати будь-які контракти:

Яку ціну я маю заплатити? Як найняти фотографа для Вашого бренду?

На це питання може бути важко відповісти, особливо при спробі порівняти двох або більше фотографів, оскільки вони часто працюють по-різному. Багато фотографів пропонують денну ставку, звідти потрібно отримати якесь грубе уявлення про те, що, на думку фотографа, вони можуть досягти в цей день. Подумайте про те, що входить до цього денного тарифу, і запитайте, до яких районів може бути включена додаткова плата. Інші, більші студії, як правило, стягують плату за продукт за ковзною шкалою, остерігайтеся, що це, як правило, більше схоже на фотографів на кшталт «пачку кадрів».

У будь-якому випадку, вам потрібно знати, як працює їхня структура оплати і що ви отримаєте наприкінці дня.

 • Вони беруть продукт? Чи стягують вони плату за фіксовану денну ставку? Щогодини?
 • Чи існують додаткові збори за різні розміри або кадрування зображень? Наприклад, версія, яка може використовуватися в Інтернеті та оптимізована для цього.
 • Чи будете ви вносити депозит заздалегідь?
 • За які додаткові витрати ви можете відповідати під час зйомок?

Що мені потрібно знати про авторські права? Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Усі фотографи дадуть вам ліцензію на використання їх зображень, ви, швидше за все, не будете володіти ними безпосередньо, і це буде відображено у відповідних правах на використання. Наприклад, ви можете обмежитися використанням їх в Інтернеті та платити за окрему ліцензію на використання у друкованому вигляді.

Авторський логотип фірми

Авторський логотип фірми

Тому, будь ласка, пам'ятайте, що ви не володітимете зображеннями, якщо ви спеціально не домовилися про це з ними і прямо не погодилися. І вам потрібно перевірити, як їхня політика щодо авторських прав вплине на використання ними ваших зображень. Зазвичай фотограф має політику захисту авторських прав на своєму веб-сайті або умови, але якщо вони цього не роблять, ви завжди можете попросити про це. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Читайте також:  Тенденції дизайну обкладинок книг

Це витяг з моєї власної політики щодо авторських прав

«Я зберігаю авторські права на зображення для перепродажу, але надаю вам повні права на використання зображень у високій якості будь-яким зручним для вас способом, будь то на вашому веб-сайті або у вигляді друку плакатів, листівок, брошур і т. д.»

Це дуже «легка» політика в галузі авторського права, у багатьох фотографів буде набагато більше деталей щодо того, де ви не можете використовувати зображення без додаткової оплати.

Який процес (і що тобі потрібно від мене)?

Всі ваші вимоги, думки та почуття щодо вашого продукту, бренду та вашого конкретного знімка повинні бути повідомлені фотографу. Більшість фотографів попросять письмове резюме, яке є схемою всього цього. Згодом список пострілів може бути підготовлений і надати більш точні деталі для кожного з пострілів. І те, й інше – гарна ідея, оскільки вони захищають вас та фотографа від спекуляції та отримання зображень, які вас не влаштовують.

Важливо зібрати ваші думки та почуття про ваш бренд і продукти та викласти їх у «короткому викладі», яке є стандартним планом для початку зйомок.

Наскільки приписуючим має бути ваш досвід роботи з фотографом?

Художник із кінокамерою Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Художник із кінокамерою

Насправді це дуже важливе питання та важливий аспект стосунків фотографа та клієнта. Це залежатиме від типу розглянутої фотографії. Якщо це просто зображення продукту, вам, можливо, доведеться вказати деякі аспекти вашого продукту і вказати, які кути вам потрібні у всьому списку знімків. Наприклад, якщо це вітальна листівка, і ви напевно хочете сфотографувати конверт, про це потрібно згадати, інакше фотограф може вирішити для себе, чи він повинен бути на фотографії.

Якщо фотографія більше пов'язана зі створенням фірмового стилю або, можливо, висвітленням події, це буде більше про відчуття, а не про специфіку. Якби це була подія, знову ви можете попросити, щоб певні люди були захоплені, але залиште інше фотографу, щоб вони могли вловити суть події для вас.

Я вважаю, що важливо бути приписуючим, але тільки до певної міри, достатньою, щоб гарантувати, що ви отримаєте те, що вам потрібно, при цьому надаючи фотографу певну свободу творчості і створюючи деякі зображення, які дійсно дозволяють вашому продукту / послузі виділитися. Звичайно, можна бути надто приписуючим, і в цей момент ви скорочуєте можливості фотографів і, як такі, отримуєте вужчий підхід та нудні зображення.

Що клієнт має підготувати? Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Дуже важливо приділити час підготовці перед зйомкою, щоб уникнути затримок або додаткових витрат з боку фотографа.

Речі, які необхідно з'ясувати заздалегідь:

 • Яку підготовку потрібно зробити перед зйомкою?
 • Що вам потрібно було поставити, крім, можливо, самих продуктів.
 • Самі продукти потребуватимуть додаткової підготовки перед зйомкою?
 • Чи надають вони реквізит, інші предмети, необхідні для зйомок, або вам потрібно відправити їх/принести їх на зйомку.
 • Не забудьте переконатися, що ваші продукти (або самі, якщо у вас є діловий портрет!) Всі чисті і не мають видимих пошкоджень.
 • Вам потрібно бути там під час зйомок?

Багато сайтів будуть мати сторінку послуг, щоб показати вам, який тип фотографії вони надають. Деякі, наприклад, моя, також покажуть процес зйомки на часовій шкалі, як показано нижче.

Хронологія фотографії продукту

Хронологія фотографії продукту

Спочатку подумайте про найм на невелику роботу. Як найняти фотографа для Вашого бренду?

Неможливо знати, як ви працюватимете з кимось, поки не зробите це.

Я пропоную вступні зйомки для нових та існуючих клієнтів. Таким чином, ви можете зробити невеликий знімок, і ми вирішимо, чи будемо ми добре працювати разом. Можливо, перш ніж фотограф зніме весь ваш каталог або зробить кожен постріл у голову для вашої компанії з 500 осіб, краще встановити невеликий тестовий знімок.

Ваш помічник у бізнесі рекламно-поліграфічна компанія “АЗБУКА”