Теорія кольору – це наука та мистецтво використання кольору. Це пояснює, як сприймають колір; та візуальні ефекти того, як кольори змішуються, збігаються або контрастують один з одним. Вона також включає повідомлення, які повідомляють кольори; та методи, які використовуються для відтворення кольору.

У теорії кольору кольори організовані за колірним колом і згруповані в 3 категорії: основні кольори, вторинні кольори та третинні кольори. Докладніше про це пізніше.

Отже, чому ви повинні дбати про теорію кольору як підприємець? Чому ви не можете просто нанести трохи червоного на свою упаковку і покінчити з цим? Це спрацювало для кока-коли, правда?

Теорія кольору допоможе побудувати свій бренд. І це допоможе вам отримати більше продажів. Подивимося, як це все працює.

Розуміння кольору

Люди вирішують, чи їм подобається продукт за 90 секунд або менше. 90% цього рішення ґрунтуються виключно на кольорі.

Теорія кольору це сприйняття. Наші очі бачать щось (наприклад, небо), і дані, що посилаються нашими очима в наш мозок, кажуть нам, що це певний колір (синій). Об'єкти відбивають світло у різних комбінаціях довжин хвиль. Наш мозок вловлює ці комбінації довжин хвиль і переводить їх у явище, яке ми називаємо кольором.

Коли ви прогулюєтеся проходом з безалкогольними напоями, переглядаєте полиці, заповнені 82 мільйонами банок і пляшок, і намагаєтеся знайти свою колоду з шести кіл, що ви шукаєте? Може скриптовий логотип або знайомий червоний?

Люди вирішують, чи їм подобається продукт за 90 секунд або менше. 90% цього рішення ґрунтуються виключно на кольорі. Таким чином, дуже важлива частина вашого бренду має зосередитись на кольорі.

RGB: модель адитивного змішування кольорів. Теорія кольору. Основи розуміння

Люди бачать кольори у світлових хвилях. Змішування світла – або модель  адитивного змішування кольорів – дозволяє створювати кольори шляхом змішування джерел червоного, зеленого та синього світла різної інтенсивності. Чим більше світла ви додасте, тим яскравіше стане поєднання кольорів. Якщо ви змішаєте всі три кольори світла, ви отримаєте чисте біле світло.

Телевізори, екрани та проектори використовують червоний, зелений та синій (RGB) як основні кольори, а потім змішують їх разом для створення інших кольорів.

Чому ти маєш дбати?

Допустим, у вас очень четкий бренд с ярко-желтым логотипом. Если вы разместите логотип в Facebook, Twitter или на своем веб-сайте и не будете использовать правильный цветовой процесс, ваш логотип будет выглядеть грязно, а не ярко-желтым. Поэтому при работе с файлами на любом экране используйте RGB, а не CMYK.

Читайте також:  Як поширювати візитки?

CMYK: модель віднімання кольорів. Теорія кольору. Основи розуміння

Будь-який колір, який ви бачите на фізичній поверхні (папір, вивіски, упаковка тощо), використовує субтрактивну модель змішування кольорів . Більшість людей більш знайомі з цією колірною моделлю, бо це те, що ми дізналися у дитячому садку, коли змішували фарби для пальців. У цьому випадку «віднімання» означає просто те, що ви віднімаєте світло з паперу, додаючи більше кольору.

Традиционно основными цветами, используемыми в процессе вычитания, были красный, желтый и синий, так как это были краски, смешанные для получения всех остальных оттенков. По мере появления цветной печати они впоследствии были заменены на голубой, пурпурный, желтый и тональный / черный (CMYK), поскольку эта цветная комбинация позволяет принтерам производить более широкий спектр цветов на бумаге.

Чому ти маєш дбати?

Ви вирішили надрукувати повнокольорову брошуру. Якщо ви вкладаєте всі ці гроші у свій маркетинг (друк не з дешевих!), Ви очікуєте, що ваш продукт отримає правильні кольори.

Поскольку при печати используется метод вычитания цветов, точная цветопередача может быть достигнута только с помощью CMYK. Использование RGB приведет не только к неточным цветам, но и к большому счету с вашего принтера, когда вы будете вынуждены попросить их перепечатать всю серию.

Колір колесо. Теорія кольору. Основи розуміння

Я не знаю, як ви, але коли я був дитиною, найкраща частина повернення до школи восени – це нова, незаймана коробка з 64 крейди Crayola. Можливості здавалися нескінченними. Поки що я неминуче не втрачу чорний олівець.

Розуміння колірного кола і колірних гармоній (що працює, що ні, і як колір взаємодіє) так само цікаво, як і нова коробка крейди. Ні правда.

Уміння розуміти терміни та процеси, пов'язані з кольором, допоможе вам добре донести своє бачення до дизайнера, принтера або навіть (можливо) Apple Store Genius.

Кольорове колесо Теорія кольору. Основи розуміння

Основи кольору. Теорія кольору

Перше колірне колесо було розроблене сером Ісааком Ньютоном у 1666 році, тому воно абсолютно передує вашому знайомству з ним у дитячому садку. Художники та дизайнери досі використовують його для розробки колірних гармоній, мікшування та палітр.

Читайте також:  Папки для паперу. Як створити ідеальну?

Колірне колесо складається з трьох основних кольорів (червоний, жовтий, синій), трьох додаткових кольорів (квітів, що створюються при змішуванні основних кольорів: зеленого, помаранчевого, фіолетового) та шести третинних кольорів (Квітів, зроблених з основних і додаткових кольорів, таких як синій-зелений або червоно-фіолетовий).

Намалюйте лінію через центр колеса, і ви відокремите теплі кольори (червоні, оранжеві, жовті) від холодних (Синій, зелений, пурпурний).

теплі тони

теплі тони

холодні кольори Теорія кольору. Основи розуміння

Холодні кольори

Теплі кольори зазвичай асоціюються з енергією, яскравістю та дією, тоді як холодні кольори часто ототожнюються зі спокоєм, миром та безтурботністю.

Коли ви дізнаєтесь, що колір має температуру, ви можете зрозуміти, як вибір усіх теплих або всіх прохолодних кольорів у логотипі або на вашому веб-сайті може вплинути на повідомлення.

Відтінок, відтінок, відтінок та тон. Теорія кольору. Основи розуміння

Повернімося до цієї 64 пачок олівців з нашого першого дня у школі. (Пам'ятаєте «сирий бурштин»? Що таке бурштин у будь-якому випадку, і чи справді він кращий сирий, ніж приготовлений?) У будь-якому випадку, ви можете запитати себе, як ми дісталися від дванадцяти кольорів на нашому оригінальному кольоровому колі до всіх цих кольорових олівців. ? Ось де з'являються відтінки, відтінки та тони.

відтінок

тінь Теорія кольору. Основи розуміння

тінь

відтінок

відтінок

тон Теорія кольору. Основи розуміння

тон

Простіше кажучи, відтінки, тони та відтінки є варіаціями відтінків або квіти на колірному колі. Відтінок є колірний тон, до якого було додано білий. Наприклад, червоний + білий = рожевий. Відтінок є колірний тон, до якого було додано чорний колір. Наприклад, червоний + чорний = бордовий. Зрештою, тон – это цвет, к которому были добавлены черный и белый (или серый). Это затемняет первоначальный оттенок, в то время как цвет кажется более тонким и менее интенсивным. Теория цвета. Основы понимания

Колірні схеми

Давай поговоримо про схеми ... (І не про те, що вигадували мультяшні злодії. Бвахаха!) Ми говоримо про колірні схеми. Використовуючи колірне колесо, дизайнери розробляють колірну схему для рекламних матеріалів.

додаткова колірна схема

додаткова колірна схема

аналогічна колірна схема Теорія кольору.

аналогічна колірна схема

 

тріадна колірна схема

тріадна колірна схема

Додаткові кольори. Теорія кольору. Основи розуміння

Додаткові кольори – це протилежності на колірному колі – наприклад, червоний та зелений.

Оскільки між цими двома кольорами існує різкий контраст, вони справді можуть створювати образи, але надмірне їх використання може стати стомлюючим. Згадайте будь-який торговий центр у грудні. Тим не менш, використання додаткової колірної схеми у вашому бізнес-маркетингу пропонує різкий контраст та чітку різницю між зображеннями.

Читайте також:  Як вибрати упаковку для продукту?

Аналогічні кольори

Аналогічні кольори розташовуються поруч один з одним на колірному колі – наприклад, червоний, оранжевий та жовтий. При створенні аналогічної колірної схеми один колір домінуватиме, один підтримуватиме, а інший акцентуватиме. У бізнесі аналогічні колірні схеми не лише тішать око, а й можуть ефективно інформувати споживача, де та як діяти.

САЙТ ТОСТІТОС Теорія кольору. Основи розуміння

Веб-сайт Tostitos використовує аналогічну колірну схему. Зверніть увагу, що яскраво-жовтогаряча панель навігації привертає увагу до сайту, а акцентні посилання внизу звертають увагу голодних покупців на «Купити онлайн».

Теорія кольору. 11

Тріадні кольори. Теорія кольору. Основи розуміння

Тріадні кольори рівномірно розподілені навколо колірного кола та мають тенденцію бути дуже яскравими та динамічними.

Использование триадной цветовой схемы в вашем маркетинге создает визуальный контраст и гармонию одновременно, выделяя каждый элемент, в то же время создавая общее изображение.

Burger King використовує цю колірну схему досить вдало. Агов, вже обід?

Але насправді, чому ви повинні дбати про теорію кольору? Теорія кольору

Два слова: брендинг та маркетинг.

Не треба чекати, три слова: брендинг, маркетинг та продажі.

Маючи базові знання про кольори та колірні схеми, ви готові прийняти ефективні рішення в галузі брендингу. Наприклад, якого кольору має бути ваш логотип . Або емоції, які викликають кольори у споживача, та психологія вибору кольору на вашому сайті.

Знання теорії кольору не тільки допоможе вам у маркетингу, але й допоможе вам краще зрозуміти, що роблять ваші конкуренти.

ЮРИДИЧНА ФІРМА WEB СТОРІНКА Теорія кольору. Основи розуміння

WEB СТОРІНКА ЮРИДИЧНОЇ ФІРМИ

ЮРИДИЧНА ФІРМА WEB СТОРІНКА 2

ЮРИДИЧНА ФІРМА WEB СТОРІНКА4 Теорія кольору. Основи розуміння

 

При паралельному порівнянні трьох веб-сторінок юридичних фірм ви помітите багато аналогічних колірних схем. Синій зазвичай асоціюється з надійністю, коричневий – з мужністю, а жовтий – з компетентністю та щастям. Все це позитивні асоціації в області, яка має стереотипно негативні конотації, такі як нечесність або агресія.

Виділення вашого бренду та звернення до вашої мети плюс розуміння того, що погані кольори можуть означати погані продажі – ось чому ви повинні дбати про теорію кольору.

Кольори логотипу: Що краще для вашого бренду?

Друкарня Азбука