Призма ідентифікації бренду – це добре відома маркетингова модель, яка також називається Призою ідентифікації бренду Капферера. Це шестикутна призма, що представляє шість ключових елементів, що становлять ідентичність бренду.

Що ви хочете, щоб покупці думали про ваш бренд?

Звичайно, ви хочете, щоб вони асоціювали ваш бренд із позитивними речами. Наприклад, якщо ви бренд одягу, ви хочете, щоб вони постійно сприймали вас як модного, універсального та зручного. Якщо ви закусочна, ви хочете, щоб ваші відвідувачі асоціювалися з насиченим смаком, неперевершеною атмосферою та доброзичливими серверами.

Незалежно від того, який у вас бренд, ваша кінцева мета – створити у свідомості клієнтів позитивний імідж, що оточує ваш бренд. 

 

Як це зробити для вашого бренду? Призма ідентифікації бренду

Давайте подивимося на такий великий бренд, як Apple . Коли ви думаєте про Apple, ви відразу ж думаєте про передові технології, елегантний дизайн і простий інтерфейс. Це трохи схоже на чаклунство. Як Apple це робить? Що ще важливіше, як ви можете це зробити ?

Створення та закріплення позитивного іміджу вашого бренду безпосередньо пов'язане з чітким, послідовним та чітким відображенням цінностей вашого бренду, що відповідає діловій етиці. І ви можете зробити це для свого бренду, застосувавши призму ідентичності бренду.

Ніколи про це не чув? Що ж, настав час дізнатися більше!

 

Що таке фірмовий стиль? Призма ідентифікації бренду

"Брендинг - це те, що люди говорять про вас, коли вас немає в кімнаті". - Джефф Безос

Але перш ніж ми перейдемо до цього, давайте спочатку торкнемося основ. З чого розпочати фірмовий стиль? Простіше кажучи, ідентичність бренду – це послідовна візуальна проекція вашого бізнесу, продуктів та послуг. По суті це те, як ми представляємо наш бренд світу і як ми хочемо, щоб світ сприймав його.

Створення чіткої та стійкої ідентичності бренду має важливе значення для загального успіху вашого бізнесу. Чим більше зусиль ви докладете для створення ідентичності бренду, тим достовірніше ви звертатиметеся до своїх клієнтів.

 

Призма ідентичності бренду Капферера

Хоча студенти-маркетологи у всьому світі запам'ятали цей термін, якщо ви не один із них, можливо, ви вперше чуєте про Prism.

Призма ідентичності бренду була вперше запропонована Дж. Капферер в 1986 році. Сьогодні це добре відома маркетингова модель, яка визначає ідентичність бренду через його характеристики. Це шестикутна призма, що відбиває шість ключових елементів фірмового стилю. Призма ідентифікації бренду

Концепція Капферера говорить про те, що бренд має певні характеристики, які визначають його. Ці характеристики виходять за межі його логотипу та інших аспектів. Згідно з його ідеологією, бренди, які можуть об'єднувати та представляти всі шість елементів одночасно, мають відмінну ідентичність бренду.

Читайте також:  Послуга купуй зараз, плати потім. Стрімко розвиваються в електронній комерції

Ця модель допомагає незліченним компаніям покращувати свій бренд протягом багатьох років і продовжує це робити! Це допомагає брендам зміцнити своє походження, основні цінності та ідеї. Мета Prism – допомогти брендам краще адаптуватися до свого іміджу, а потім попрацювати над тим, щоб якнайкраще відобразити цей образ своєї аудиторії.

 

Призма ідентичності бренду

 

Призма ідентичності бренду; Пояснення

У цьому розділі ми розглянемо кожну із шести частин призми окремо. Це важливо, оскільки допоможе нам зрозуміти призму ідентичності бренду загалом.

 

  • Статура. Призма ідентифікації бренду

Відповідно до призми ідентичності бренду, статура бренду пов'язана з фізичними аспектами, які він забезпечує. Таким чином, все, що ваші клієнти можуть візуально вловити про бренд, підпадає під цей елемент. Сюди входять логотипи, посібники зі стилю, іконографія, палітра кольорів і спосіб представлення продукту.

У той час як фізичне тіло легко визначити для підприємств, що пропонують фізичний продукт, його стає трохи складніше досягти, коли справа доходить до брендів, які надають послуги. У той час як бренди, що пропонують товари, можуть легко передати свою статуру за допомогою візуального представлення своїх товарів, бренди, що пропонують послуги, повинні натомість візуально передавати вигоду, яку приносить їхнє обслуговування.

Apple, наприклад, демонструє свою статуру за допомогою фотографій телефонів з високою роздільною здатністю. Airbnb , з іншого боку, передає свою статуру, показуючи людей, що у зручних місцях. Їх кошти різні, але уявлення те саме.

 

  • Особистість

Індивідуальність бренду – це голос вашого бренду. Це стосується того, що ви говорите, як ви це кажете, і всього, що між ними. Однак він не обмежується вербальним спілкуванням – він також включає такі речі, як вибір шрифту, розмір тексту і колір.

Особистість бренду дуже важлива. Фактично особистість бренду часто описується як «людський» аспект бренду. Чому? Тому що це та частина, яка найбільше приваблює ваших клієнтів. Це допоможе вашим клієнтам знаходити відгук у вас та дозволить вам по-справжньому зрозуміти, хто ви як бренд.

Подумайте про бренди, орієнтовані переважно дітей; Дісней, Hallmark, Кедбері. Що спільного між усіма цими речами? Це їх особистість . Всі вони дуже життєрадісні, чесні, практичні та корисні – і це ті якості, які звертаються до дітей та спонукають їх взаємодіяти з брендом.

 

  • Культура. Призма ідентифікації бренду

Кожна культура бренд має значення. Походження вашого бренду підпадає під цю категорію. Щоб його розшифрувати, ви повинні поставити собі такі питання, як Де народився мій бренд? Де воно мешкає? Яку систему переконань та цінності вона приписує і чому? 

Читайте також:  Корпоративний контент-маркетинг

Останнім часом культура є одним із найважливіших аспектів бренду. Правильно передаючи свою культуру, ви можете сказати своїй аудиторії, що справді вірите в цінності, які продаєте, та включити їх у свою діяльність як компанії.

Вносячи культуру у свою стратегію брендингу, ви принесете своєму бренду відчутну мету, що виходить за рамки просто продажу.

 

  • Ставлення

Як бренд ви вже знаєте, що ваша взаємодія з клієнтами дуже важлива. Чи знаєте ви, що це має велике значення і з погляду брендингу? Згідно з Prism, це так.

Ваші відносини як бренду – це, по суті, взаємодія між вами та вашими клієнтами. І ні, це не обмежується лише грошовими зобов'язаннями. Фактично, це виходить далеко за межі це. Ваші відносини також складаються з зусиль, які ви докладаєте для підтримки здорових відносин зі своїми клієнтами.

Ви можете створити свої відносини зі своїми клієнтами різними способами. Від взаємодії із соціальними мережами до оперативної підтримки клієнтів – ви можете висловити свої зусилля у відносинах різними способами.

Apple, наприклад, відкрито підтримує стосунки зі своїми клієнтами. Вони не лише надають оперативну онлайн-допомогу, але й допомогу своїм покупцям у магазині також є першокласною та визнаною у всьому світі. Справа в тому, щоб докласти помітних зусиль для побудови відносин з вашими клієнтами.

 

  • Відображення. Призма ідентифікації бренду

Це пов'язано з вашим клієнтом, ніж з вами. Відображення відноситься до того, ким ви хочете бачити свого клієнта. Подумайте про свій продукт та подумайте, кому ви дійсно хочете його продати. Як ви вважаєте, хто може принести вашому бренду найбільшу користь?

Для Діснея це безперечно діти, а для MAC – це молоді жінки та жінки середнього віку. Для Gilette це молоді, середні та літні чоловіки.

Як тільки ви знайдете свого ідеального покупця, ви зробите свій бренд ідеальним для цієї людини. Будь-які покращення, які ви вносите у свій бренд, повинні зрештою працювати на задоволення цієї конкретної особи.

 

  • Самооцінка. Призма ідентифікації бренду

Цей елемент призми ідентичності бренду пов'язаний з тим, як ваші клієнти є ідеальними. Збільшення масштабу дозволить вам як бренд краще обслуговувати своїх клієнтів. По суті, ви погоджуватиметеся з тим, чого вони хочуть від вас як від бренду, і з тим, як ви можете допомогти їм у досягненні цих цілей.

Цей елемент є як вам, так і вашим клієнтам. Ідеальний образ, яким хоче бути покупець – це те, що пропонує бренд. Burberry, наприклад, розуміє, що її клієнти хочуть зберегти свій елітний статус, впевненість та недооцінений успіх. Таким чином, повідомлення їхнього бренду говорить про те, що він може їм у цьому допомогти.

Читайте також:  Фінансовий звіт . Визначення та пояснення

 

Як використовувати призму ідентичності бренду

Щоб використати призму ідентичності бренду, ви маєте поєднати шість елементів. Хоча вони важливі окремо, вони збираються разом, щоб сформувати ширшу картину. Це зображення може бути розділене на більші категорії, які містять ці аспекти.

 

Зображення Відправника включає в себе статура і особистість і відноситься до того, як бренд уявляє себе.

Зображення одержувача включає відображення і самооцінку і стосується того, як покупці бачать бренд.

Екстерналізація включає відносини та відноситься до продукції бренду, видимої для клієнтів.

Інтерналізація включає культуру і належить до цінностей, кадрової політики, менеджменту.

 

Зібравши все це докупи, ви повинні поставити собі питання, які дозволять вам відстежувати свій прогрес з різних аспектів призми ідентичності бренду. Такі речі, як: Яка моя місія? Кого я вибрав би для представлення свого бренду? З якими враженнями я хочу, щоб люди залишали мій магазин? Корисно запитувати з погляду створення іміджу вашого бренду.

Коли ви матимете значний обсяг інформації з усіх перерахованих вище елементів, ви повинні пов'язати все це в єдину концепцію бренду. Керівництво для концепції вашого бренду буде виходити з усіх моментів, які ви зібрали під час побудови вашої призми, і, отже, це по суті короткий виклад вашої призми.

 

Ключові висновки. Призма ідентифікації бренду

Незалежно від того, чи ви є усталеним брендом або новим стартапом, імідж вашого бренду має важливе значення. Іноді йому будуть потрібні поліпшення і реформи, які зроблять його більш підходящим для культури, в якій він існує, та аудиторії, до якої він націлений.

Тому важливо зробити використання призми ідентичності бренду звичкою. Якщо найчастіше включати його у свою стратегію брендингу, ви зрозумієте, що це корисно і може творити дива для вашого бренду.

Удачі та вдалого брендингу!

Ваш помічник у бізнесі рекламно-поліграфічна компаніяAZBOOKA