Стартовий капітал – це гроші, які необхідні для відкриття нового бізнесу. Стартовий капітал може знадобитися для оплати офісних приміщень, дозволів, ліцензій, інвентарю, розробки продукту, виробництва, маркетингу або інших витрат, пов'язаних з відкриттям нового бізнесу.

Альтернативні умови

Стартовий капітал, стартові фонди, оборотний капітал чи стартові гроші.

Типи. Стартовий капітал 

На каждом этапе жизни у компании разные финансовые потребности. Каждый уровень финансирования играет уникальную роль на данном этапе вашего бизнеса.

 • Початковий капітал використовується для первинного дослідження та планування перед відкриттям бізнесу.

 • Стартовий капітал використовується для оплати оренди та постачання протягом першого року вашого бізнесу.

 • Mezzanine capital допомагає вашій компанії рости в розмірах, переїжджати в якісніше приміщення або купувати більш якісне обладнання. Це також відоме як капітал розширення.

 • Bridge Capital усуває розрив між поточним рівнем фінансування та наступним рівнем.

Борговий капітал проти власного капіталу

Борговий капітал - це коли ваш бізнес бере позику на свій стартовий капітал. Позика видається на певний термін, а потім її необхідно повернути з відсотками та, можливо, іншими зборами.

Перевага позикового капіталу у тому, що власник зберігає повний контроль над компанією. Мінус - солідна окупність.

Акціонерний капітал – це фінансування, яке надається людьми або компаніями, які хочуть володіти частиною вашої компанії. Ці люди фінансують ваш бізнес на початкових етапах торгівлі за володіння частиною вашої компанії. Вони виграють, коли ваша компанія стає успішною, стає публічною або коли її купує більша компанія.

Перевага власного капіталу в тому, що немає повернення до позики. Недоліком є те, що власник втрачає контроль над частиною своєї компанії.

Джерела. Стартовий капітал 

Компанія може вибрати отримання стартового капіталу будь-яким із цих способів, але деякі з них можуть бути вигіднішими, ніж інші, залежно від типу бізнесу.

Друзі та сім'я

Очень часто новые компании получают стартовый капитал от друзей и семьи . Это очень простой способ получения средств, но может иметь множество недостатков.

Наприклад, якщо ваша компанія збанкрутує, і ви втратите все, ви можете втратити друзів, які позичили гроші.

При запозиченні грошей у друзів та сім'ї важливо мати контракт, у якому описується, як працюють стартапи, та всі пов'язані з цим ризики. Чітко висловлюйте свою згоду з друзями та сім'єю. Наприклад, якщо компанія зазнає невдачі, чи очікують вони на виплати?

Цей договір також важливий під час пошуку фінансування надалі. Майбутні спонсори повинні мати можливість вивчити документи, що підтверджують, звідки надійшло ваше первинне фінансування.

Особисті кошти. Стартовий капітал 

Багато стартапів використовують особисті кошти як стартовий капітал. Якщо вашому бізнесу не потрібно виробляти продукт, можна знизити витрати на початковому етапі, використовуючи лише особисті кошти.

Особисті кошти можуть надходити з вашого ощадного рахунку, отримання другої іпотечної позички або позички під заставу власного капіталу, особистої позички чи будь-яких інших у вас фінансових коштів.

Особисті кошти також можна отримати, зайнявши гроші у банку або взявши борг за кредитною карткою.

Державні програми

Деякі державні програми, у тому числі Управління малого бізнесу США, пропонують позички на початковий капітал нових підприємств.

Ангели-інвестори

Інвестор-ангел – це фізична особа з високим рівнем власного капіталу, яка інвестуватиме у вашу компанію в обмін на часткове володіння. Бізнес-ангели зазвичай надають бізнесу стартовий капітал у розмірі від 10 000 до 100 000 доларів. Вони беруть участь у раундах цін чи боргу.

Важливо визначити, є ангел-інвестор активним професіоналом або просто випадковим інвестором. Професіонал - це той, хто здійснює не менше шести угод на рік. Ви також можете знайти їх на AngelList. Новий бізнес повинен мати можливість укласти угоду із професіоналом протягом перших трьох зустрічей. Доречно запитати рівень їхнього інтересу наприкінці першої зустрічі.

Ретельно орієнтуйтеся під час пошуку бізнес-ангела. Переконайтеся, що ваш бізнес або продукт є тим, що їм цікаво. 

Групи янголів. Стартовий капітал 

Це група бізнес-ангелів, які об'єднують свої гроші, щоб поділити потік угод. Групи ангелів можуть проводити раунди за ціною, і якщо досить високий відсоток групи зацікавлений у вашому бізнесі, вони можуть вести вашу угоду.

Чек від групи ангелів варіюватиметься від 50 000 до 500 000 доларів. Ці ангельські групи є синдикатами і тому несуть синдикатні збори.

Група ангелів регулярно зустрічатиметься і, ймовірно, має кращий для них процес подання пропозицій. Деякі ангельські групи приділяють багато уваги належної обачності, інші – ні.

Синдикати AngelList

Найефективніший спосіб зібрати гроші на AngelList – через синдикати AngelList. Синдикати формуються впливовими бізнес-янголами. Інвестиції синдикату AngelList можуть змінюватись від 200 000 до більше мільйона доларів.

Найкращий спосіб зацікавити синдикат – зацікавити одного з інвесторів синдикату AngelList. Якщо ви зможете це зробити, цей ангел-інвестор зацікавить решту синдикату.

Мікро-венчурні капіталісти. Стартовий капітал 

Думайте о микровенчурном капиталисте (ВК) как о бизнес-ангеле, у которого есть больше денег для инвестирования. Это может быть физическое лицо в наделении 100000 $ или фирма , которая имеет $ 10 до $ 50 млн инвестиций.

Мікровенчурні капіталісти візьмуть участь або відмовляться від участі протягом трьох зустрічей. Цей тип інвестора може бути задоволений позиковим чи власним капіталом.

Мікровенчурні капіталісти дуже схожі на венчурні в тому, що вони зацікавлені у володінні, але з меншою часткою. Мікро-венчурні капіталісти будуть зацікавлені у 8 або 10-відсотковій частці володіння, тоді як венчурні капіталісти захочуть володіти 20 відсотками вашої компанії.

Як і у випадку з бізнес-ангелом, обов'язково досліджуйте мікровіки, перш ніж націлюватися на них. Вивчіть їхній портфель і переконайтеся, що ваш бізнес або продукт – це те, що їм може бути цікаво. Ви повинні націлюватися не лише на конкретний фонд у рамках мікровіцепі, а й на конкретного партнера.

Венчурні капіталісти

Традиційний венчурний капітал має вільні інвестиційні фонди від 100 до 500 мільйонів доларів.

Як початковий капітал венчурний інвестор може інвестувати від 250 000 до 2 мільйонів доларів. Золота середина становить від 500 000 до 1 мільйона доларів.

Венчурный капиталист очень заинтересован в доле владения бизнесом. Они могут также настоять на проведении раунда серии A ( привилегированные акции ).

Під час зустрічі з венчурним капіталом важливо провести невелике дослідження. Венчурний капіталіст може зустрітися з вами, навіть якщо він знаходиться між фондами, і це буде марною тратою вашого часу. У разі великих фірм постарайтеся з'ясувати, скількими компаніями вони зазвичай управляють і в скільких компаніях вони беруть участь в даний час. Це може дати вам гарне уявлення про їх поточний рівень фінансування.

Також слід спробувати визначити партнера, який управляє угодою. Не завжди очевидно для великих венчурних компаній.

Запитайте венчурну фірму, який їхній процес подання пропозицій і як вони хотіли б, щоб ви відреагували. Переконайтеся, що наступні кроки зрозумілі, і запитайте безпосередньо у ВК, якщо вони зацікавлені.

Читайте також:  Капітальні резерви – визначення, приклад та винятки

Мега венчурні капіталісти. Стартовий капітал 

Мега венчурна компанія – це фірма, яка керує інвестиціями на суму понад 1 мільярд доларів.

Мега венчурні капіталісти включають такі компанії:

  • Andreessen

  • Khosla

  • Kleiner Perkins

  • Sequoia

  • Bessemer

Дізнайтеся, чи є у Mega VC початкова програма, та спробуйте визначити, хто її запускає. Процес початкового капіталу стислий проти процесом залучення більшого капіталу. Також, певно, є один партнер, який відповідає за початковий капітал.

Деяким компаніям немає сенсу шукати мега-венчурні інвестори під час посівного раунду, оскільки мега-венчурні капіталісти повинні інвестувати великі суми грошей, щоб отримати прибуток. Замість того, щоб намагатися привернути увагу мегавенчурного інвестора під час посівного раунду, приверніть його увагу до раунду серії A або серії B.

Інтернет-джерела. Стартовий капітал 

Інтернет має багато місць, де власники бізнесу можуть запросити в інвесторів стартовий капітал. Онлайн-платформа іноді є найпростішим і найбезпечнішим способом отримати фінансування. Це може бути безпечнішим, тому що ці платформи схвалені відповідно до правил, встановлених Комісією з цінних паперів та бірж США.

AngelList

Згаданий вище мінімалістичний веб-сайт дозволяє стартапам та інвесторам шукати можливості, які їм цікаві чи актуальні.

Інвестори платитимуть AngelList п'ять відсотків своєї інвестиційної вартості, тоді як стартапи нічого не платять сайту.

Fundable

Цей сайт працює аналогічно Kickstarter. Інвестори можуть віддавати гроші компанії в обмін на подарунки та винагороди або на акції компанії.

Можливість залучати інвесторів з'явилася на сайті вперше, але деякі компанії досягли у цьому великих успіхів.

Fundable стягує зі стартапів 99 доларів на місяць за лістинг та 3,5% комісії за обробку всіх транзакцій за кредитними картками.

Gust

Цей веб-сайт орієнтований виключно на вибір підприємців і перевірених інвесторів. Цей сайт раніше називався AngelSoft.

Gust пропонує стартапам безліч інструментів, які допоможуть розробити ефективні пропозиції для венчурного капіталу. На веб-сайті можна створювати як державні, так і приватні бізнес-профілі, шукати інвесторів, створювати відеопрезентації або відстежувати активність інвесторів на сайті.

Плата для інвесторів не розголошується публічно, а для підприємців сайт безкоштовний. У Gust понад 1000 інвестиційних груп, які за останній рік вклали кошти у понад 1800 стартапів.

Startups.co. Стартовий капітал 

Це один із найбільших сайтів, на якому підприємці можуть зустрічатися з інвесторами. На сайті понад 300 000 компаній та 20 000 інвесторів.

Веб-сайт орієнтований на підприємців, пропонуючи інструменти та досвідчених консультантів, які допомагають бізнесу створювати ефективні пропозиції та знаходити інвесторів.

Підприємці платять 59 доларів на місяць за доступ до мережі інвесторів та 300 доларів і більше за консультаційні послуги. Є можливість як великих, так дрібних інвестицій.

Поради для відкриття нового бізнесу. Стартовий капітал 

Почати новий бізнес та отримати стартовий капітал – непросте завдання. Ці поради повинні допомогти вам у створенні правильного бізнесу.

 1. Отримати досвід. Перш ніж відкривати власну компанію, попрацюйте на когось іншого, щоб вивчити бізнес, який вас цікавить, перш ніж засновувати свій власний. Це не тільки дасть вам більше досвіду як фундатора, але й підвищить впевненість майбутніх інвесторів у ваших навичках.

 2. Складіть створення бізнес-планів . Ці ресурси можна знайти на веб-сайтах бізнес-ангелів, а також у SCORE, Службі обслуговування пенсіонерів.

 3. Отримайте розумну пораду. Перші кілька етапів створення та відкриття нового бізнесу можуть бути найскладнішими, і хороша професійна рада є ключовою. Порада коштуватиме грошей, але окупиться.

 4. Налагоджуйте відносини з юристом, CPA та банком. Це люди, які захистять вас від помилок та забезпечать довге ділове життя. Ці професійні консультанти допоможуть вам розпочати свій бізнес.

 5. Витрачайте готівку. Підтримка венчурним капіталом є дуже спокусливою для нових компаній, але часто означає, що власники втрачають свої права власності та майбутній прибуток. Венчурне фінансування – це швидкі гроші, але вони можуть не окупатися у довгостроковій перспективі.

 6. Не поспішай. Немає необхідності поспішати із заснуванням вашого бізнесу. Не поспішайте і старанно працюйте. Згодом речі почнуть відбуватися.

 7. Залишайся сфокусованим. Коли ви починаєте новий бізнес, головне – наполегливість і наполегливість.

 8. Вивчіть свої варіанти позички. Як і у випадку з заснуванням вашого бізнесу, не потрібно поспішати із позиками чи фінансуванням. Адміністрація малого бізнесу може бути відмінним ресурсом при пошуку позичок і прийняття рішень для досягнення найкращих результатів для вашого бізнесу.

Словник Startup Capital

Коли ви шукаєте стартовий капітал, ви повинні знати багато термінів.

Оцінка до та після отримання грошей

Оцінка – це цінність Вашої компанії. Акціонери компанії часто погоджуються з цим числом, але коли ви стартап, що шукає капітал, ваша оцінка буде такою, якою ви можете переконати інвесторів.

Попередня оцінка вартості компанії – це вартість компанії, перш ніж ваша компанія отримає фінансування. Пост-грошова оцінка - це попередня грошова оцінка плюс нове фінансування, яке ви отримали.

Оцінка компанії важлива, тому що вона визначає частку капіталу, що передається інвесторам.

Конвертований борг. Стартовий капітал 

Конвертовані боргові зобов'язання, також відомі як конвертовані облігації, дозволяють новій компанії залучити фінансування, уникаючи при цьому оцінки доти, доки компанія не стане зрілішою.

Оскільки оцінка дозволяє інвестору володіти частиною компанії, молода компанія, яка потребує фінансування, може швидко втратити інвесторам надто великий відсоток своєї частки компанії.

Конвертований борг часто конвертується з боргу капітал під час раунду фінансування серії A.

Інвестори, що вкладають кошти в боргові зобов'язання, що конвертуються, часто отримують знижку за вкладення на ранній і найбільш ризикованій стадії бізнесу.

Переклад: Ноти з верхнім ковпачком і банкноти без верхнього колонтитулу

Раунд фінансування з обмеженням означає, що існує стеля оцінки, яку банкноти інвестора можуть конвертувати в капітал. При необмеженому раунді фінансування інвестор не має гарантії щодо того, скільки капіталу буде придбано його вкладенням у конвертований борг.

Банкнота без кришки найкраща для підприємця. Записка без ковпачка допомагає підприємцю зберігати велику частку власності у компанії.

Термін дії. Стартовий капітал 

Це частина інвестиційної пропозиції, яку підприємець отримає від фонду венчурного капіталу. Термін лист наводитьсякороткий виклад умов та бажань, за яких венчурний фонд хоче інвестувати у бізнес підприємця.

У таблиці умов слід звернути увагу на деякі важливі терміни: оцінка, розмір пулу опціонів, переваги при ліквідації, реінвестування засновника, право вето, кращий тип акцій та кількість місць у раді директорів.

Умови, встановлені венчурним фондом, є дуже важливими, щоб допомогти підприємцю вирішити, чи приймати угоду.

Багато підприємців вважають оцінку найважливішою цифрою у таблиці умов. Вони вважають, що чим вища оцінка, тим краща угода. Не завжди так і не повинно бути єдиним фактором при прийнятті рішення.

Типові терміни в аркуші умов

Оцінка

Це ціна, за якою венчурна компанія має намір інвестувати у вашу компанію. Те, що вони інвестують у порівнянні з оцінкою після отримання грошей, визначає відсоток, який інвестори володіють у компанії підприємця.

Розмір пулу опцій. Стартовий капітал 

Читайте також:  Способи заощадити час, щоб ви могли наслідувати свою мрію

Це сума додаткових акцій, які венчурний фонд хоче, щоб підприємець створив, щоб забезпечити структуру стимулів для майбутніх працівників. Цей відсоток буде вищим для нових компаній, що знаходяться на ранніх стадіях пошуку інвестицій.

Уподобання при ліквідації

Ліквідаційні переваги відповідають на запитання: «Якщо компанія збанкрутує, а активи, що залишилися, необхідно перетворити на готівку, хто які активи отримає першим?»

У діаграмі або таблиці капіталізації зазначено, хто вклав гроші, чи то капітал, чи борг, до компанії та кому належать акції. У більшості компаній постачальники боргових зобов'язань існують довше, ніж постачальники акцій, що означає, що вони отримують свої гроші першими.

Інвестори хочуть бути якомога вищими в діаграмі капіталізації. Для цього інвестори захочуть зробити свої вкладення "привілейованими" вкладеннями.

Founder Coating. Стартовий капітал 

Засновник часто заробляє свій капітал у компанії протягом кількох років. Це називається наділенням правами. Деякі термінові листи вимагають засновника revesting. Щоб отримати ревест, засновник знову запускає свій житловий годинник. Це може здатися дуже несправедливим фундаторам, які працювали з компанією з самого початку.

Право вето

Право вето дає інвестору певне право сказати «ні» у певних ситуаціях. Прості права вето інвестора - це можливість накласти вето на продаж компанії або випуск великої суми нового боргу.

Важливо звернути увагу на те, хто має право вето і на що вони можуть вето.

Привілейовані акції

Існує два типи привілейованих акцій: прямі та беруть участь. Привілейована участь може принести велику користь інвестору на шкоду підприємцю. Прямокутник найчастіше є найкращим вибором для підприємців.

Сидіння для дощок

Залежно від суми грошей, яку вони вкладають, інвестори можуть захотіти зайняти одне або кілька місць у раді директорів. Якщо ви не займаєтеся більшістю місць у раді директорів своєї компанії, ви не можете контролювати рішення, що приймаються для вашої компанії.

Слід враховувати як те, хто займає ці місця, а й хто має право призначати людей ці місця, якщо вони звільняються. Якщо інвестори займають більшість місць у раді директорів, вони можуть навіть усунути засновника з посади генерального директора.

Чинники, які не входять до списку умов

Партнерська хімія. Стартовий капітал 

Важливо, щоб ви добре ладнали з людьми, з якими ви засновуєте компанію, і тими, хто інвестує у неї. Люди, які інвестують у вашу компанію, увійдуть до вашої ради директорів і, ймовірно, стануть вашими бізнес-наставниками. Ці люди будуть з вами протягом наступних трьох-десяти років, тому важливо, щоб вам подобалося працювати з ними.

Досвід роботи партнера

Інвестори мають цінний досвід, але часто це не той досвід і знання, які були отримані в результаті реального управління компанією. Найкращий тип інвестора – це той, хто є підприємцем, власником бізнесу або колишнім керівником вищої ланки.

Вирівнювання портфеля

Інвестиції фонду відомі як його портфель. Обов'язково подивіться портфоліо фірми, щоб дізнатися, чи є там інші підприємства, з якими ви могли б співпрацювати або продати одного чудового дня.

Успішні виходи. Стартовий капітал 

Ви також бажаєте подивитися на успішні виходи інвестиційної компанії. Це вважаються компанії, які залишають фірму з більш як 100 мільйонами доларів. Якщо фірма їх не так багато, можливо, вона нова або не дуже добре вміє робити те, що вона робить.

Мережа

Мережа інвестиційної фірми важливо оцінити, тому що її мережа стає вашою мережею. Фірма може мати мережу керівників вищої ланки, яких вони можуть запросити для консультування та допомоги у розвитку вашої компанії.

Обговорення оцінки вашого бізнесу. Стартовий капітал 

Оцінка компанії надзвичайно важлива при пошуку стартового капіталу та фінансування. Оцінка заснована на безлічі факторів:

 • Попередній досвід генерального директора

 • Досвід команди

 • Розмір користувальницької бази чи ринку

 • Місце знаходження компанії

Створіть потік інвесторів

Створюючи конкурентне середовище, ви краще контролюєте процес збирання коштів.

Намагайтеся запланувати якомога більше зустрічей з інвесторами протягом кількох тижнів. Ваші перші зустрічі можуть тривати від шести до дев'яти місяців, перш ніж ви будете готові розпочати свій бізнес. Потім проведіть ці зустрічі знову, коли будете готові. Ви хочете отримати всі табелі курсів протягом одного тижня.

Термін дії зазвичай становить лише кілька днів. Це означає, що для укладання вигідної угоди вам знадобиться кілька пропозицій за той самий період часу, і цей час може бути коротким.

Знайте економіку клієнтського підрозділу. Стартовий капітал 

Економіка вашої клієнтської одиниці – це витрати на залучення одного клієнта. Ви повинні знати цей номер, перш ніж залучати венчурне фінансування.

Вартість залучення клієнтів можна визначити, розділивши загальні витрати на рекламу на загальну кількість нових клієнтів на місяць.

Замість залучення капіталу, Bootstrap

Для компаній, які не готові брати на себе ризик збільшення стартового капіталу, є можливість розпочати роботу чи просто підтримати себе. Це часто займає більше часу, ніж залучення капіталу, і може бути важчим, але при цьому виникає менший фінансовий ризик. Стартовий капітал 

Перш ніж шукати фінансування, спробуйте цю тактику.

 • увімкнути

 • Переконайте друзів та інших людей працювати на вас за мінімальну зарплату в обмін на частку в компанії чи відкладену зарплату

 • Створіть продукт чи послугу для продажу

 • Почніть продавати цей продукт чи послугу

 • Використовуйте виручку від продажу для покращення продукту та розробки

 • Коли ваш дохід становитиме 20 000 доларів на місяць або у вас буде 50 000 користувачів, ви будете готові до початкового фінансування.

Щоб дістатися до цього моменту, може знадобитися час і це нормально. Отримати дохід із мінімальним капіталом складно.

Процес початкового завантаження переглядає розмовляючих та визначає виконавців. Інвестори хочуть вкладати гроші у когось, хто зрозумів, як це робити. Це набагато цікавіше для інвесторів, аніж той, кому потрібні гроші, щоб почати реалізацію своєї великої ідеї.

Нідерланди: світова столиця стартапів у сфері високих технологій

Голландська стартап-сцена вже вважається однією з найвідоміших у Європі. Нідерланди наближаються до поворотного моменту, коли важка робота минулого поступається місцем майбутньому успіху. Стартовий капітал 

Обсяг діяльності в Нідерландах є достатнім, щоб підтвердити свій статус стартової столиці. У 2014 році було укладено 75 великих угод, у результаті яких було інвестовано 560 млн. доларів США. Десять із цих компаній залучили понад 9 мільйонів доларів.

Голландці високо цінуються за освітню систему. У них одні з найвищих оцінок математики та природничих наук у світі, і вони говорять англійською краще, ніж будь-яке інше населення. Міцна економічна база в промисловості та торгівлі також створює надійну основу для зростання та інновацій.

Глобальні інновації та стартап-сцена в Нідерландах рухаються до вдосконалення фінансових технологій, цифрової охорони здоров'я, спільного використання технологій, 3D-друку та багатьох інших галузей.

Якщо вам досі потрібні докази, просто подивіться на компанії, які переїжджають туди на роботу. Uber та Netflix розмістили свою європейську штаб-квартиру в Амстердамі.

Читайте також:  Поради Тоні Сопрано. 11 Кращих для успіху

На те, щоб дійти до цього моменту, знадобилися роки, і, схоже, цього кінця не передбачається.

The Beginning. Стартовий капітал 

Двома найбільш успішними голландськими стартапами є Booking.com та TomTom, засновані у 1991 та 1996 роках відповідно. Ці два імені згадуються майже всіма, коли їх запитують, як розпочалася сцена стартапів.

У Нідерландах є сильні традиції підприємництва, але все ж таки початок сцени стартапів було важким і нелінійним. Минули роки, перш ніж з'явилися історії успіху.

Як і будь-якої нової галузі, у Нідерландах виникла боротьба за індустрію стартапів. Фінансова криза 2008 року була особливо важкою, тому що сцена стартапів тоді справді почала формуватися.

Потім почалося зрушення у бік утримання технічних талантів на місцевому рівні в університетах. Замість піти у традиційні галузі, талант залишився.

Амстердам

Однією з головних переваг голландської столиці є те, що це чудове місце для життя. Амстердам – гарне місто, де люди можуть кататися на велосипедах, насолоджуватися парками, відвідувати музеї, харчуватися у відмінних ресторанах та милуватися архітектурою. Амстердам – місто з багатою культурою. Крім того, Амстердам залишається доступним.

Одним із центрів стартап-культури Амстердама є Б. Амстердам. Офісні приміщення площею 6000 квадратних футів є будинком для 67 компаній. Тут також є академія дизайну, тренажерний зал, пошта та місце для проведення заходів. Вид з даху – предмет заздрощів решти підприємств.

Уздовж каналів та поряд з іншими підприємствами знаходяться десятки інших стартапів, включаючи Rockstart, Startupbootcamp та ACE Venture Lab. Амстердам випромінює ажіотаж, відчуття того, що це важливе місце, і що в ньому відбуваються нові речі.

Сцена стартапів, звичайно, підтримується та заохочується голландським венчурним капіталом. Prime Ventures, Van den Ende & Deitmers Venture Capital Partners та henQ – провідні фірми міста. Голландська венчурна ініціатива розподіляє 167 мільйонів доларів із фондів Європейського Союзу.

Делфт. Стартовий капітал 

Як столиця, Амстердам, ймовірно, завжди буде центром успіху стартапів у Нідерландах, але це не єдине місто, яке набігає на світ стартапів.

Делфт – це авангард того, як розвивається та змінюється сцена стартапів у Нідерландах. Делфт - невелике, занудне містечко з населенням всього 100 000 чоловік. Від 10 до 15 відсотків цих мешканців – студенти.

У місті є медичний інститут, Делфтський технологічний університет та найбільша кількість студентських товариств. Делфт – це високотехнологічні інновації, інженерія та обладнання. У міру того, як студенти цікавилися підприємництвом, так само чинили і університети, і місто Делфт.

Ейндховен

У 2013 році Ейндховен був оголошений Forbes «найвинахідливішим містом у світі». Щільність та обсяг винахідництва у місті не мають собі рівних ніде у світі.

Ейндховен видає 22,6 патенту на 100 000 мешканців. Місто Сан-Дієго в США, що посіло друге місце, видає лише 8,9 патентів на 100 000 жителів. Ейндховен живе та дихає технологіями.

Це високотехнологічне місто було перетворене з маленького міста на п'яте за величиною місто країни частково завдяки голландській компанії Philips. Компанія пройшла шлях від виробника лампочок до технологічного гіганта. Частиною цього зростання було створення кампусу високих технологій в Ейндховені.

Основним обмежуючим чинником зростання Нідерландів як стартового капіталу є доступ до капіталу. Це не є унікальним для Нідерландів. Доступ до капіталу є найбільшою перешкодою для зростання у всьому світі.

Окрім відсутності доступу до капіталу, у нідерландській системі заохочення стартап-культури важко знайти слабке місце.

Нідерланди – маленька країна, але багата. Локальні стартапи можуть отримати гарне уявлення про розвинений світ, пробуючи продукти в Нідерландах, а постійні галузі там забезпечують стабільну основу для нестабільного експерименту стартапів.

У майбутньому Нідерланди можуть зіштовхнутися із проблемою збереження своїх талантів. Рух Європою легко, а це означає, що людям легко приходити, але також і людям легко йти. Компанії можуть приходити туди для зростання, а коли вони стають зрілими, можуть йти на більші ринки, у кращу погоду або більш високі оцінки.

Інші глобальні міста є столицями стартапів. Стартовий капітал 

Нідерланди – не єдине місце у світі, яке здобуло титул стартової столиці. У 2012 році світові венчурні інвестиції становили 42 мільярди доларів.

Основні точки для стартапів – східне та західне узбережжя США, Західна Європа, а також великі міста Китаю та Індії. США є домінуючим центром, ними припадає майже 70 відсотків усіх світових фондів венчурного капіталу.

Шість найбільших мегаполісів для венчурного фінансування перебувають у США, а 12 із 20 найбільших розташовані там. Шість найкращих міст:

 1. San Francisco

 2. Сан-Хосе

 3. Бостон

 4. Нью Йорк

 5. Ангели

 6. Сан Дієго

На ці шість міст припадає майже 45 відсотків загальних глобальних інвестицій венчурного капіталу.

Інші великі міста світу:

 • Лондон

 • Торонто

 • Париж

 • Пекін

 • Шанхай

 • Мумбаї

 • Бангалор

Щоб контролювати розмір, як у випадку з Нью-Йорком, Лондоном та Пекіном, ви можете подивитися на інвестований венчурний капітал на душу населення. Навіть у розрахунку на душу населення домінує Каліфорнійська затока. З цими обмеженнями у списку з'являється кілька нових міст, наприклад:

 • Дарем, Північна Кароліна

 • Остін, Техас

 • Сіетл, Вашингтон

 • Денвер, Колорадо

 • Джексонвілл, Флорида

 • Медісон, Вісконсін

 • Грінсборо, Північна Кароліна

 • Нью-Хейвен, Коннектикут

При контролі за венчурними фондами на душу населення, єдиним мегаполісом, що входить до топ-20 за межами США, є Торонто. Лондон упав з 7 до 39, Пекін з 9 до 55, а Мумбаї з 15 до 70.

Фінансування венчурного капіталу почало поширюватися у всьому світі, перемістившись до Китаю та Індії, але основні центри все ще залишаються у США. Великі міста та університети США, як і раніше, забезпечують динамізм і відкритість, необхідні для залучення талановитих фахівців та венчурного капіталу. фінансування.

FAQs. Стартовий капітал 

 • Що таке стартовий капітал?

Стартовий капітал – це початкові гроші, необхідні відкриття бізнесу. Ці гроші часто використовуються для придбання приладдя або матеріалів, необхідних для бізнесу.

 • Чи потрібний мені стартовий капітал, щоб розпочати свій бізнес?

Багато підприємців насправді люблять починати із самофінансування свого бізнесу чи збору грошей від клієнтів, прихильників чи друзів. Для нового бізнесу не потрібний стартовий капітал.

 • У чому перевага стартового капіталу?

Стартовий капітал може спростити та прискорити початок вашого бізнесу. Наявність капіталу для інвестування у вашу компанію спрощує виробництво продукції або оренду співробітників.

 • Що негативно впливає на стартовий капітал?

Більшість інвесторів, які вкладають стартовий капітал у бізнес, хочуть отримати щось натомість. Це може бути частка участі у бізнесі, погашення кредиту чи місце у раді директорів стартапу. Важливо зважити переваги отримання стартового капіталу про те, що просять натомість.