Стратегія з вуст у вуста. Багато компаній вважають, що якщо їхній продукт чи послуга вражають, це говорить саме за себе; їм потрібно дуже мало маркетингових зусиль.

Але насправді будь-які компанії, які, схоже, досягли значного зростання таким чином, дійсно є феноменальні продукти. Але це, здається, було досягнуто тільки з невеликими або жодними маркетинговими зусиллями, тому що їх популярність і багатство були виграні за допомогою маркетингу з вуст у вуста.

Крім того, що компанії, які отримують вигоду з усного маркетингу, схоже, катапультуються з небуття на славу і багатство, ця маркетингова стратегія приваблива, тому що вона відносно недорога.

Але успішний сарафанний маркетинг вимагає роботи та серйозного маркетингового досвіду, використовуючи багато компонентів вхідного маркетингу, такі як маркетинг продуктів, створення контенту та маркетинг у соціальних мережах.

Якщо ви намагаєтеся досягти успіху для свого продукту або послуги за допомогою усного підходу, переконайтеся, що ваша кампанія включає ці якості, щоб ви могли ефективно створювати шум навколо вашого продукту з нуля.

102 спосіб збільшити продажі в Інтернеті

З вуст у вуста маркетингова стратегія

Створити персонажів, щоб дізнатися про вашу аудиторію.

Створіть осіб, які ілюструють, хто ваша цільова аудиторія. Це має бути сміховинно конкретним. Вам більше пощастить, якщо ви почнете рух з нуля, якщо говоритимете про дуже специфічну проблему, що стоїть перед демографічною нішою.

Чим конкретніша проблема, тим більше вона індивідуальна для вашої цільової аудиторії. Це означає, що ви вирішуєте проблему, яка викликає відгук у вашої аудиторії, привносить вас у їхнє життя і розпалює пристрасть, необхідну для створення бренд-євангелістів.

Щоб було ясно, ця проблема не повинна бути особливо емоційною, щоб бути особистою. Вам не потрібно вирішувати глибоких психологічних проблем, які переслідують ваших клієнтів з дитинства.

Вирішення особистої проблеми просто означає звернення до чогось, що є настільки специфічним для вашої аудиторії, що легко не береться до уваги більшістю людей, які не можуть так чи інакше ставитися до цього.

Читайте також:  Акції блакитних фішок - визначення, значення та приклади провідних блакитних фішок

Знайте свій продукт, послугу, компанію та галузь. Стратегія з вуст у вуста.

Знайте всі тонкощі вашої галузі та вашого продукту / послуги, як ти знаєш. Це означає залучення вашої маркетингової команди, допоміжного персоналу та інженерів до ваших усних маркетингових кампаній. Крім того, вам потрібно дійсно «отримати» свою компанію та її місію. Ви встановили позицію свого бренду у складних питаннях, які переслідують вашу галузь? Чи знаєте ви ваших конкурентів та їх точку зору на питання та суперечки, які зазвичай виникають?

Будьте готові говорити буквально з будь-яким аспектом вашого продукту, послуги, компанії чи галузі, який може виникнути внаслідок розмов з вашими потенційними клієнтами та клієнтами. Це риси розумового лідера; це якості, які викликають почуття довіри, яке необхідне створення чуток з вуст в уста. Ви просите людей поставити свою репутацію за вас, і ніхто не зробить цього, якщо вони не довіряють вам і знають, що ви найкращі у своїй галузі.

Створіть дуже тісну соціальну мережу.

Це вимагає глибокого розуміння вашої цільової аудиторії (добре, що ви зробили цих персонажів!) і як їм подобається спілкуватися. Які соціальні мережі вони використовують? Ви можете виявити, що це не те, що ви думаєте. Проведіть невелике дослідження та з'ясуйте, чи приваблює ваша соціальна мережа меншого розміру, наприклад Quora, більше, ніж, скажімо, Facebook.

Проте створення тісної спільноти соціальних мереж залежить від нюансів. Встановіть правильний голос для використання. як із цими людьми подобається розмовляти? Яке їхнє почуття гумору? Чи всі вони постійно зайняті та хочуть, щоб ви були прямо до справи? Чи вони там для розмови? Моніторинг та взаємодія з вашою спільнотою у соціальних мережах має стати регулярною частиною вашого життя, тому ви і ваша спільнота насправді… ну, друзі. Їхній успіх повинен бути пов'язаний з вашим успіхом, і навпаки. Так ви створюєте передплатників, які будуть не лише говорити від вашого імені, а й кричати.

Визначити вплив спільноти. Стратегія з вуст у вуста.

Якщо ви створили тісну соціальну спільність, ви знаєте їх досить добре, щоб знати, хто є впливовою особою. Але не забудьте також шукати впливових людей за межами вашої спільноти.

Читайте також:  Контент-маркетинг для бізнесу. Правильний вибір

У світі є впливові люди, які можуть отримати вигоду з того, що ви можете запропонувати, і ваша робота – уявити себе цим людям. Деякими спільними якостями впливових осіб є раннє прийняття та велика кількість послідовників у соціальних мережах, і вони, ймовірно, є блогерами або творцями оригінального контенту у певній якості та завжди у перших рядах новин. Залучіть цих людей на свій бік та використовуйте їх можливості для просування вашого продукту чи послуги.

Хто впливає на ваші авторитети?

Ваші впливові люди – незалежні мислителі, але вони отримують інформацію десь . До яких новинних агентств вони звертаються за інформацією? Які публікації вони читають релігійно? З якими спільнотами вони взаємодіють? Які вони слухають?

Переконайтеся, що ви не тільки в курсі того, що кажуть ці впливові особи, але й що ви також продаєте їм свій бренд та встановлюєте зв'язки у цих спільнотах. Ви повинні бути учасником або гостем, і регулярно взаємодіяти з цими групами, щоб ваш бренд дізнався про себе, що необхідно для того, щоб створити з вуст в уста.

Не піддавайте цензурі негативні коментарі. Стратегія з вуст у вуста.

Якщо ви присвятили себе маркетингу з вуст в уста, вам має бути зручно відмовитись від контролю над розмовою навколо вашого бренду. У усному маркетингу вся суть у тому, щоб змусити людей говорити про вас. Але вони можуть сказати все, що хочуть, кому б вони не захотіли.

Ви можете, однак, говорити. По-перше, переконайтеся, що у вашій шафі немає скелетів. Будьте попереду будь-якого потенційно поганого піару, будучи тим, хто повідомить погані новини. Ви також можете вибрати аспекти вашого продукту або послуги, які ви хочете виділити, та просувати їх активніше, ніж інші. Але пам'ятайте, люди мають спосіб дізнатися соковиті деталі, тому постарайтеся переконатися, що позитивна інформація переважує негативну.

Подумайте про використання ексклюзивності.

Я просто сказав вам не обмежувати людей, і тепер я говорю вам, щоб бути винятковим. Звучить досить суперечливо, чи не так? Дозволь мені пояснити.

Читайте також:  Сколько стоит реклама на YouTube ? Разбивка цен для новичков

Google+ був найбільш широко відомим прикладом використання тієї винятковості, про яку я говорю, але її також можна віднести до таких компаній, як Rue La La, Gilt Groupe, Spotify та багатьох інших сайтів, призначених тільки для запрошень.

Не дозволяйте всім використовувати ваш продукт або послугу, коли вони будуть представлені. Якщо ви перебуваєте в бета-версії (у момент, коли його можна використовувати, звичайно ж, для того, щоб тримати користувачів поруч), запросіть впливових людей та людей з великою кількістю зв'язків у вашій спільноті, які дадуть вам значні відгуки.

Потім вони можуть запросити свою спільноту впливових людей та допомогти їй стати вірусною. Люди хочуть того, чого не можуть мати, тому навіть якщо це з цікавості, ваш продукт буде поширений серед дуже релевантної аудиторії. Крім того, ця аудиторія отримає його від члена сім'ї, друга чи колеги, який порекомендував це своєю печаткою схвалення.

Приклад маркетингу з вуст у вуста

GFuel, компанія, що виробляє спортивні напої, та клієнт HubSpot, хотіли посилити свою маркетингову стратегію. Оскільки вони мали багато щасливих клієнтів, вони використовували їх через стратегію «з вуст у вуста». Після чотириразового замовлення напою клієнтам запропонували написати онлайн-огляд напою.

GFuel Кампанія "З вуст у вуста"

Після цього на сторінці бренду Google My Business було від чотирьох до 1500 відгуків, а їхній рейтинг зріс до 4,9-зіркового рейтингу.

Маркетингова кампанія «Ключ до вуст»

Успіх маркетингової стратегії «з вуст в уста», зрештою, залежить від наявності відмінного продукту чи послуги – і, чесно кажучи, відмінної компанії – від якої люди можуть відстати. Запитайте себе: чи готові люди поставити мою шию на лінії для мене? Чи готові вони не просто використовувати продукт чи послугу, які я пропоную, але затято проповідувати їх своїм друзям, сім'ї та колегам? Якщо ви не можете сказати з 100% впевненістю, що вони це зроблять, поверніться до роботи над вашим продуктом або послугою і відмовтеся від усного маркетингового підходу, доки не вирішите проблеми, які підривають вашу впевненість.

Ваш помічник у бізнесі рекламно-поліграфічна компанія “AZBOOKA