Маркетинг у соціальних мережах. Вже достатньо було сказано про соціальні мережі, про те, як вони змінюють поведінку споживачів і як організації можуть використовувати їх, щоб повернути колесо удачі на свою користь.

Незважаючи на величезну кількість інформації в мережі, багато компаній намагаються зрозуміти «маркетинг у соціальних мережах» і те, як він працює.

Отже, я вирішив розробити докладний посібник, який спростить маркетинг у соціальних мережах для тих, хто намагається розробити успішні маркетингові стратегії. Маркетинг у соціальних мережах

Соціальні мережі – це мережа більш ніж 3,5 мільярдів користувачів, які просто люблять ділитися, шукати і створювати інформацію.

Як маркетолог або власник бізнесу, як ви могли б використовувати цю мережу таким чином, щоб дати відмінні результати для вашого бізнесу?

Канали соціальних мереж швидко стали невід'ємною частиною стратегії розвитку бізнесу. Не можна не брати до уваги вплив «соціального», коли йдеться про налагодження значних зв'язків із споживачами.

Що таке маркетинг у соціальних мережах?

Ось як Investopedia визначає цей термін:

«Маркетинг у соціальних мережах (SMM) – це використання веб-сайтів соціальних мереж та соціальних мереж для просування продуктів та послуг компанії».

Але в цьому визначенні відсутня дещо важливе. Зробимо простіше та зрозуміліше:

«Маркетинг у соціальних мережах – це процес створення індивідуального контенту для кожної платформи соціальних мереж, щоб стимулювати взаємодію та просувати ваш бізнес».

Маркетинг у соціальних мережах – це зв'язок із вашою аудиторією чи клієнтами та допомога їм у розумінні вашого бренду. Це надзвичайно корисно для зростання вашого бізнесу. Маркетинг у соціальних мережах

Уявіть, що ви вперше зустрічаєтеся з кимось із наміром побудувати добрі стосунки.

Що ви повинні зробити, щоб ця людина відразу сподобалася вам, тому що у вас не буде другого шансу? Чи вдасться вам зустріти цю людину і сказати нудні чи безглузді речі?

Люди схильні більше любити вас, коли ви робите їх щасливими незалежно від того, як ви це робите.

Як і в онлайновому світі, ваш успіх у маркетингу в соціальних мережах багато в чому залежить від вашої здатності знайти і зробити вашу цільову аудиторію щасливою, щоб їм сподобався ваш бренд і вони ділилися вашими історіями з іншими.

Ваші зусилля з маркетингу в соціальних мережах не принесуть результатів, якщо ваша історія не варта того, щоб ділитися нею.

Що таке маркетинг у соціальних мережах?

Чому сьогодні такий важливий маркетинг у соціальних мережах?

Сьогоднішні споживачі поспішають переглядати соціальні мережі, коли хочуть дізнатися більше про організацію чи продукт, тому що саме там вони знайдуть інших, які говорять про цей бізнес.

Що робити, якщо у вас немає присутності у соціальних мережах? Ви пропустите чудову можливість справити враження.

Погляньте на цю статистику від Oberlo, щоб зрозуміти, чому наявність продуманої стратегії маркетингу в соціальних мережах потрібна для успіху бізнесу в 2020 році та в наступний період:

 • 71% споживачів, у яких був позитивний досвід взаємодії з брендом у соціальних мережах, ймовірно, порекомендують його своїм друзям та сім'ї.
 • 90,4% міленіалів, 77,5% покоління X та 48,2% бебі-бумерів є активними користувачами соціальних мереж.
 • Тільки у Facebook понад 2,7 мільярда активних користувачів на місяць.

Ваші клієнти та потенційні клієнти використовують канали соціальних мереж щодня, кілька разів на день.

Соціальні мережі – ідеальне місце для брендів, які хочуть краще зрозуміти інтереси та уподобання своєї аудиторії. На думку експертів, розумні компанії продовжуватимуть вкладати кошти в соціальні мережі для досягнення сталого зростання бізнесу. Маркетинг у соціальних мережах

Якщо ви хочете запустити новий продукт або створити бізнес, соціальні мережі – ідеальний стартовий майданчик для створення ажіотажу навколо ваших ініціатив. У міру того, як ми просуваємось далі в майбутнє електронної комерції, стає ясно, що маркетинг у соціальних мережах – це не просто варіант.

В умовах зростання конкуренції ваш бізнес не може дозволити собі упускати соціальні мережі.

Це особливо конкурентоспроможно у сфері впливу соціальних мереж, де щодня з'являються тисячі нових впливових осіб.

5 переваг. Маркетинг у соціальних мережах 

Концепція маркетингу у соціальних мережах розвивалася з віком. Кілька років тому єдиною метою використання каналів соціальних мереж було збільшення відвідуваності веб-сайтів.

Сьогодні він перетворився на щось більше, ніж просто місце для трансляції контенту.

Ви можете мати стратегію маркетингу в соціальних мережах, щоб отримати широкий спектр переваг від створення двосторонніх розмов із потенційними клієнтами для розширення охоплення всього, що ви продаєте. Я хочу згадати 5 основних переваг маркетингу в соціальних мережах:

1. SMM постійно підігріває нову аудиторію для вашого бізнесу. Маркетинг у соціальних мережах

Як стати впливовою особою у соціальних мережах Маркетинг у соціальних мережах

Немає нічого гіршого, ніж зіткнутися з холодною аудиторією чи людьми, які раніше не взаємодіяли з вашим брендом.

Маркетинг у соціальних мережах відкриває двері для інструментів та тактик, які дозволяють легко залучити нову аудиторію для вашого бізнесу.

Facebook та інші соціальні платформи дозволяють використовувати контент для зв'язку з потенційною аудиторією та їх розігріву. Хоча складно привернути увагу людей, ви можете легко прорватися крізь шум за допомогою цікавого контенту.

Наприклад, створення цікавої відеореклами на Facebook може спонукати людей дізнатися більше про вас.

2. SMM зміцнює відносини із клієнтами. Маркетинг у соціальних мережах

Якщо ви думаєте, що маркетинг у соціальних мережах – це продаж та просування, подумайте ще раз.

Успішні бренди зв'язуються та взаємодіють зі своєю аудиторією у соціальних мережах, щоб побудувати міцні відносини.

Наприклад, коли вони діляться чимось на платформі, вони відповідають будь-кому, хто залишає коментар або питання, щоб надати їм будь-яку допомогу, якої вони можуть потребувати.

Замість того, щоб продавати свої продукти або послуги, ви можете просто ставити своїм передплатникам у соціальних мережах питання про свої продукти або ділитися тим, що може полегшити життя вашої аудиторії.

Таким чином ви зміцните довіру і покажете їм, як сильно ви дбаєте про їхні потреби та думки.

Завжди необхідно спочатку служити людям перед тим, як просити їх інвестувати разом з вами.

Група у Facebook – відмінний спосіб використовувати соціальні мережі для зростання лояльної аудиторії людей, які захищатимуть ваш бізнес чи бренд на все життя.

3. SMM генерує більше потенційних клієнтів та конверсій.

Такі платформи, як Facebook, Instagram, Twitter та Linkedin, дозволяють компаніям залучати потенційних клієнтів. Ви можете використовувати поєднання платних та звичайних тактик для збільшення конверсії.

Відеомаркетинг, платні рекламні кампанії, роздачі подарунків та підписка на розсилку електронною поштою – одні з провідних стратегій залучення потенційних клієнтів у вашу вирву продажів. Маркетинг у соціальних мережах

Наприклад, проведення кампанії з роздачею подарунків на Facebook може допомогти вам збільшити список відповідних адрес електронної пошти.

Читайте також:  Нарахований дохід - визначення, принципи та приклади

Оскільки все відбувається в Інтернеті, SMM – це вимірний, швидший і найпростіший спосіб створити базу даних потенційних клієнтів. Завдяки підвищеній видимості вашого бізнесу з'являється безліч можливостей для конверсії. Маркетинг у соціальних мережах

Привабливий контент може привести ваших передплатників у соціальних мережах на веб-сайт вашої компанії та перетворити їх на постійних клієнтів.

4. SMM дає вам перевагу перед конкурентами

Як знайти конкурентів

Ваші конкуренти мають чому повчитися в соціальних мережах, особливо якщо ви тільки почали вивчати соціальні мережі і не маєте хороших маркетингових ідей.

Прогресивні компанії завжди стежать за своїми конкурентами, щоб побачити, що вони працюють і ще багато чого. Відстеження того, що роблять ваші конкуренти, має бути ключовою частиною вашої стратегії маркетингу у соціальних мережах. Маркетинг у соціальних мережах

Ви можете почати експериментувати з речами, які працюють на ваших конкурентів.

Наприклад, якщо платна реклама у Facebook приносить хороші результати вашим конкурентам, вам теж варто спробувати. Однак ви не повинні копіювати своїх конкурентів таким чином, щоб це могло зашкодити вашій репутації. Обов'язково виділитеся.

Якщо ви хочете дізнатися, який тип реклами на Facebook ваші конкуренти показують свою аудиторію, ви можете побачити все, що вони роблять, відвідавши рекламну бібліотеку Facebook.

Рекламна бібліотека забезпечує прозорість реклами, пропонуючи вичерпну, доступну для пошуку колекцію всіх рекламних оголошень, які в даний час відображаються в різних програмах та сервісах Facebook, включаючи Instagram.

5. SMM ефективний з погляду витрат. Маркетинг у соціальних мережах

Маркетинг у соціальних мережах, ймовірно, є найбільш економічним та різноманітним способом просування бізнесу.

Створення профілю у більшості соціальних мереж нічого не варте. Якщо ви хочете запустити платну кампанію щодо просування свого контенту, вартість відносно невисока в порівнянні з іншими рекламними платформами.

Коли все зроблено добре, ваші шанси отримати більший прибуток від ваших інвестицій вище. Якщо платна реклама є частиною вашої маркетингової стратегії в соціальних мережах, не забудьте почати з малого і просуватися вгору в міру того, як вам стане зручніше.

Завжди є щось, що ви можете зробити, щоб покращити результати вашої цифрової реклами. Одна з переваг маркетингу в соціальних мережах полягає в тому, що він дозволяє відслідковувати свою ефективність та налаштовувати стратегію, використовуючи дані у режимі реального часу.

Застосування методу # R3MAT у маркетингу у соціальних мережах 

Хоча соціальні мережі можуть принести бізнесу безліч переваг, важливо мати стратегію, орієнтовану результат.

Перш ніж ми заглибимося в пояснення того, як створити успішну маркетингову стратегію у соціальних мережах, давайте з'ясуємо, яке відношення # R3MAT має до ваших маркетингових зусиль.

Сьогодні фахівці з цифрового маркетингу мають створювати індивідуальний підхід до кожного каналу. У той час як можливості зростання нескінченні, ви повинні послідовно доставити правильне повідомлення для потрібної аудиторії  в потрібний час (# R3MAT) .

Ваші маркетингові зусилля можуть піти нанівець, якщо ви не надасте правильний контекст.

Контекст має значення 

Як згадувалося раніше, понад 3 мільярди людей використовують соціальні мережі по всьому світу. Ці люди мають десятки моментів, які створюють мільярди сигналів, що включають як контекст, так і намір.

Щоб бути актуальнішим та ефективнішим, вам потрібно переконатися, що контекст зрозумілий. Іншими словами, вам потрібно розуміти психологію того, що люди роблять, коли використовують певну платформу. Люди використовують різні канали соціальних мереж із різним мисленням.

Що шукає ваша аудиторія, коли вона перебуває на Facebook? Чи відображає ваш контент на Facebook потреби та інтереси вашої аудиторії?

Обов'язково враховуйте контекст під час створення контенту та не заважайте роботі користувача. Звертайтеся до людей у потрібний час та з правильним повідомленням таким чином, щоб підвищити цінність їхнього загального досвіду.

Як створити маркетингову стратегію у соціальних мережах 

Соціальні мережі дуже ефективні. Це не так просто, як може здатися.

Під час створення стратегії просування свого бізнесу можна легко загубитися. Проте створення успішної стратегії маркетингу у соціальних мережах має бути хворобливим процесом.

Ваша стратегія подібна до плану, що охоплює все, від ваших цілей до дій.

Чим ясніше буде ваш план, тим більше він буде орієнтований на результат. Плануйте речі так, щоб це було досяжним і вимірним.

І як тільки у вас буде чіткий план, дуже важливо мати єдину екосистему, яка безперебійно управлятиме вашим онлайн-бізнесом.

Ось план із семи кроків щодо розробки успішної стратегії. Маркетинг у соціальних мережах

Крок 1. Встановіть чіткі цілі та показники

Що ви хочете отримати від своєї присутності у соціальних мережах? Якщо ви хочете збільшити охоплення передплатників або заробити більше доларів та центів, чітко визначте свої цілі та показники.

Чому ваша компанія насамперед активна у соціальних мережах? Без чіткої мети ви не зможете визначити правильний напрямок. Маркетинг у соціальних мережах

Тому ставте цілі, використовуючи структуру цілей SMART, що означає, що кожна з ваших цілей має бути:

 • Конкретний: чим конкретніше ви ставите цілі, тим легше буде сформулювати чітку стратегію та очікування. Якщо ви хочете підвищити впізнаваність бренду, дізнайтесь, як ви хочете це зробити. Допустимо, ваша мета – збільшити кількість передплатників у Instagram на 250 нових передплатників на місяць.
 • Вимірюваність: коли ви ставите конкретну мету, стає легше виміряти свій успіх. Якщо ви не отримуєте 250 нових передплатників на місяць, ви можете змінити свою стратегію, щоб покращити результати.
 • Досяжно: Іноді компанії стають занадто амбітними і зрештою ставлять нереалістичні, недосяжні цілі. Переконайтеся, що вашу мету можна досягти з урахуванням ваших ресурсів. Тепер цілком реально отримати 250 нових передплатників у Instagram.
 • Актуально: як ваші маркетингові цілі у соціальних мережах вплинуть на ваш прибуток? Чи допоможе вам збільшення кількості передплатників у Instagram у досягненні бізнес-цілей? Відповідні цілі тісно пов'язані з цілями бізнесу.
 • Обмеження за часом: обов'язково встановіть останні терміни. Знову ж таки, будьте реалісти при цьому.

Може бути складно визначити, наскільки велике значення для вас принесе збільшення кількості передплатників у соціальних мережах. Тому рекомендується зосередитись на таких показниках, як коефіцієнт конверсії, клікабельність та залученість.

Ви можете встановлювати різні цілі для кожної соціальної мережі та відповідно відстежувати свою ефективність.

Крок 2. Дослідження цільової аудиторії. Маркетинг у соціальних мережах

Що таке маркетинг у соціальних мережах

Дізнайтеся якнайбільше про свою аудиторію.

Ваша цільова аудиторія у соціальних мережах – це група людей, які, швидше за все, будуть зацікавлені у вашому бізнесі. Вони мали б загальні демографічні дані та поведінку.

Вивчаючи свою цільову аудиторію, не соромтеся бути конкретними. Це дозволить вам вникнути в деталі та створити відповідний контент. Маркетинг у соціальних мережах

Читайте також:  Проблеми підприємців 15 основних

Ви не можете націлюватись на всіх. Або ваша цільова аудиторія – це не всі, хто активний у соціальних мережах, особливо, коли ви ведете малий бізнес.

Ось кілька кроків, щоб визначити потрібну аудиторію та налаштувати націлення: 

Створюйте образи аудиторії 

Створення образу аудиторії – створення вигаданого образу ваших ідеальних клієнтів. Іншими словами, персонажі дають чітке уявлення про ваші ідеальні клієнти. Маркетинг у соціальних мережах

Будь ваша аудиторія – бебі-бумери або мілініали, старшокласники чи пенсіонери – створіть образ, щоб виробити більш дієву та цілеспрямовану стратегію. Використовуйте такі фактори, як вік, місце розташування, мова, середній дохід, інтереси, купівельна спроможність та больові точки.

Допустимо, ваша аудиторія – це група одиноких мам у віці близько 20 років, які живуть у великих містах та працюють повний робочий день. Візьміть ці абстрактні колекції демографічних даних та характеристик, щоб створити особистість.

Використати дані 

Не просто припускайте речі, досліджуючи свою цільову аудиторію. Натомість використовуйте дані для прийняття обґрунтованих рішень.

Допустимо, ваша цільова аудиторія – міленіалі.

Тепер використовуйте дані, щоб вибрати правильні канали соціальних мереж для вашої стратегії.

Аналітика соціальних мереж дає вам масу корисної інформації про те, хто ваші передплатники, чим вони займаються, де вони живуть і як вони взаємодіють із компаніями у соціальних мережах. Використовуйте цю інформацію, щоб краще визначити свою аудиторію.

Крок 3: Досліджуйте конкурентів. Маркетинг у соціальних мережах

Ваші конкуренти використовують соціальні мережі.

Чи не так?

Дізнайтесь, чим займаються ваші конкуренти.

Ви можете отримати цінну інформацію, просто вивчивши соціальну присутність своїх конкурентів. Інструменти аналізу конкурентів можуть виявитися великою підмогою щодо цього.

Проведіть конкурентний аналіз 

Ви можете багато чого навчитися у своїх конкурентів; наприклад, які стратегії працюють, а які ні.

Конкурентний аналіз не тільки ідентифікує ваших конкурентів, але й дає вам гарне уявлення про те, чого ви можете очікувати від своєї соціальної присутності.

Виконайте такі дії, щоб мати чітке уявлення про те, з ким ви змагаєтесь:

 • Визначте ваші конкурентоспроможні ключові слова: підготуйте список релевантних ключових слів з даними про конкуренцію та обсяг пошуку. Ці ключові слова допоможуть вам звузити визначення конкурентів.
 • Дізнайтесь, хто ранжується за вашими цільовими ключовими словами. Виберіть 10 ключових слів, найбільш релевантних до вашого бізнесу. Підключіть їх до Google, щоб знайти головних конкурентів.
 • Переглядайте соціальні мережі, використовуючи ключові слова: Тепер використовуйте найпопулярніші ключові слова, щоб дізнатися, хто займає перше місце в соціальних результатах. Наприклад, вставте ці ключові слова в рядок пошуку Facebook, щоб побачити, хто з'явиться.
 • Визначте бренди, за якими слідкує ваша аудиторія: Twitter Analytics і Facebook Audience Insights допомагають маркетологам знайти, за якими брендами слідує їхня аудиторія.

Спробувавши ці методи, ви зможете скласти довгий перелік потенційних клієнтів. Маркетинг у соціальних мережах

Однак звузьте список до п'яти брендів, які найбільш тісно конкурують із вами у соціальних мережах.

А потім ви можете виконати SWOT-аналіз, щоб проаналізувати свій бізнес та конкуренцію з точки зору сильних та слабких сторін, можливостей та загроз.

Аналіз того, як ваші конкуренти використовують соціальні мережі для прискорення зростання бізнесу допоможе вам визначити можливості. Це не означає, що потрібно копіювати своїх конкурентів.

Якщо ваші конкуренти зосереджені в основному на Facebook, наприклад, ви можете спробувати інші мережі, де ваша аудиторія недостатньо охоплена.

Порада від професіонала: стежте за коментарями та відгуками на сторінках ваших конкурентів у соціальних мережах, щоб дізнатися, на що їхні клієнти скаржаться чи просять. Соціальне слухання – ефективний спосіб ознайомитися з своїми конкурентами.

Коли ви це зрозумієте, йдіть та створюйте контент за цими конкретними запитами та усувайте прогалини. Це дає вам велику перевагу перед конкурентами.

Як відстежувати коментарі у соціальних мережах

Крок 4. Визначте, на яких платформах соціальних мереж ви розміщуватимете рекламу

Як обговорювалося раніше, не всі соціальні канали створено однаково.

Кожна платформа має свій власний ритм та певний набір користувачів зі своїми характеристиками щодо того, як вони взаємодіють із контентом.

Людина, яка використовує YouTube для перегляду свого улюбленого шоу, може не використовувати Linkedin з тієї ж причини. Маркетинг у соціальних мережах

Оскільки існують сотні платформ соціальних мереж, ви не можете просто включити кожну платформу до своєї стратегії.

Крім того, ви не можете публікувати той самий контент на кожній платформі. Отже, важливо працювати над вибором ідеальних платформ для вашої маркетингової стратегії.

Ось кілька порад щодо вибору правильної платформи для соціальних мереж:

Враховуйте демографічні дані аудиторії 

Що ви знаєте про своїх клієнтів? Вони молодші, старші, чоловіки чи жінки? Ми вже розповіли, як бренд може краще зрозуміти свою аудиторію.

Вивчаючи демографічні дані, ви зможете визначити платформи, що відповідають вашій стратегії.

Наприклад, розвиток Snapchat для вашого бізнесу може бути не дуже гарною ідеєю, якщо ваш найбільший клієнтський сегмент – жінки віком 60 років. Так само створення присутності на Pinterest буде марною тратою ваших зусиль, якщо ваша цільова аудиторія – тільки чоловіки.

У багатьох випадках найбільшу віддачу приносять Facebook та YouTube; в інших – Google або Linkedin. Знову ж таки, дані – ваш найкращий друг, коли справа доходить до з'ясування, на яких платформах соціальних мереж ваша цільова аудиторія любить проводити час.

Погоджуйтесь зі своїми бізнес-цілями 

Також важливо враховувати свої бізнес-мети при додаванні соціальних мереж до своєї стратегії. Наприклад, ви можете зробити Twitter пріоритетом, щоб покращити роботу з клієнтами. Якщо ви хочете, щоб ваші пропозиції виглядали привабливо, Instagram стане чудовим вибором. Маркетинг у соціальних мережах

Ключовим моментом тут є узгодження переваг платформи з бізнес-цілями.

Порада від професіонала: знайдіть золоту середину між тим, де ваші клієнти, і тим, що вам зручно використовувати або рекламувати.

Крок 5. Створіть цікавий контент

На цьому етапі у вас має бути добре уявлення про те, які платформи слід покрити. Настав час поговорити про контент і про те, як зробити його більш актуальним та цікавим.

Створення приємного та приємного контенту зводиться до розуміння психології вашої аудиторії. Тоді ви зможете точно зрозуміти, що робить їх щасливими та схвильованими.

Контент – це все, що ви публікуєте: твіт, фотографія вашого продукту в Instagram, оновлення статусу у Facebook, повідомлення в блозі в LinkedIn та ін. Вам необхідно адаптувати свій контент для кожної платформи та підтримувати його актуальність для вашої аудиторії.

 Проведіть дослідження ключових слів 

Хоча дослідження та аналіз ключових слів мають вирішальне значення для досягнення успіху в пошуковій рекламі, дослідження ключових слів може значно покращити вашу видимість у соціальних мережах.

Читайте також:  Зростання в Instagram для більш активних передплатників

Незалежно від того, чи ваша цільова аудиторія знаходиться в Instagram, Facebook або YouTube, визначте, які ключові слова ваша аудиторія використовує, щоб знайти свій улюблений контент у соціальних мережах.

Це дозволить вам розкрити бажання та потреби вашої аудиторії. Маркетинг у соціальних мережах

Дослідження та визначення правильних ключових слів у соціальних мережах дасть вам чітке уявлення про те, як ефективно структурувати ваше повідомлення.

Цей процес спрямовує вас на різні дії, від оптимізації відео до додавання тегів до зображень.

Допустимо, ви хочете створити повідомлення у блозі. Дослідження ключових слів допоможе створити саме те, що шукає ваша аудиторія. Існує безліч чудових інструментів для дослідження ключових слів, які можуть полегшити ваше життя.

Ви хочете створювати контент, який потрібний і потрібний людям. Отже, витратите деякий час на пошук точних фраз, які ваша аудиторія у соціальних мережах використовує для пошуку контенту.

Налаштувати піксель соціальних мереж 

Піксель – це код, який ви розміщуєте на своєму веб-сайті, щоб відстежувати користувачів, коли вони взаємодіють із вашою рекламою та веб-сайтом Facebook.

Це допоможе вам відслідковувати конверсії з реклами в Facebook, оптимізувати рекламу, робити ремаркетинг для відвідувачів вашої сторінки, знати, які сторінки вони відвідали, і бачити, чи хтось виконав бажану дію.

Як налаштувати піксель Facebook

Ви можете встановити піксель Facebook, навіть якщо ви не використовуєте рекламу Facebook.

Він одразу почне збір даних, так що вам не доведеться починати з нуля при створенні своєї першої реклами в Facebook.

Крок 6. Рекламуйте повідомлення у соціальних мережах. Маркетинг у соціальних мережах

Важко привернути увагу до контенту в Інтернеті, особливо в соціальних мережах, де майже половина контенту не отримує репостів.

Щоб максимально використовувати можливості соціальних мереж, дотримуйтесь правила 80/20, яке свідчить: «витрачайте 20% свого часу створення контенту, а решта (80%) з його просування».

Я впевнений, що ви чули фразу: "Якщо контент - король, то поширення - королева".

Створення контенту – це трудомісткий процес. Якщо ви насамперед створюєте відмінний контент, буде набагато легше привернути увагу. На жаль, більшість людей не публікують високоякісний контент і, зрештою, нічого не виробляють для свого бізнесу.

Отже, насамперед ваш контент повинен пропонувати саме те, що шукає ваша аудиторія. А потім ви можете підвищити залученість та впізнаваність за допомогою платних соціальних мереж.

Більшість провідних соціальних мереж дозволяють розміщувати рекламу. Ви можете запускати платні соціальні кампанії для досягнення певних бізнес-цілей щодо низької ціни.

Порада від професіонала: створюючи рекламу, створюйте різні версії реклами з різними повідомленнями, щоб забезпечити максимальну взаємодію. Це допоможе вам поговорити з кожною людиною індивідуально.

Крок 7. Часто аналізуйте результати

Ваша маркетингова стратегія у соціальних мережах – важлива частина вашого загального маркетингового плану. З першого разу складно це зробити правильно.

Коли ви почнете реалізовувати свою стратегію та вимірювати ефективність, ви можете виявити, що деякі з ваших тактик працюють не так добре, як очікувалося. Маркетинг у соціальних мережах

Тому важливо аналізувати свої результати, щоб виявляти та усувати проблеми.

Що слід відслідковувати?

Метрики соціальних мереж можуть збивати з пантелику – від відсотка взаємодії з публікацією до кількості передплатників. Однак ви повинні визначати та відслідковувати правильні показники залежно від ваших цілей.

Для кожної мети вам потрібна метрика.

Допустимо, ваша мета – збільшити конверсії із соціальних мереж на 25% за 2 місяці.

Для цього ви запускаєте кампанію, що включає рекламу та впливових осіб. Щоб проаналізувати свої результати, вам потрібно подивитися на показники соціального трафіку та коефіцієнта конверсії в аналітиці вашого веб-сайту. Маркетинг у соціальних мережах

Показники, які справді мають значення: 

 • Об `єм: скільки людей говорять про ваш бренд чи кампанії? Об'єм – найпростіший показник для вимірювання. Facebook Insights, наприклад, вимірює, скільки унікальних користувачів розмістили на своїх стінах щось про ваш бренд.
 • Охоплення: це міра потенційного розміру аудиторії. Він відповідає, як далеко розповсюджується ваш контент.
 • Залучення: що робить ваша аудиторія для залучення та розповсюдження вашого контенту? Публікації у Facebook та ретвіти на Twitter повідомляють вам, хто поширює ваш контент, а лайки, коментарі та реакції допомагають дізнатися, хто відповідає на ваш контент.
 • Вплив: достатньо Чи є потужний ваш контент у соціальних мережах, щоб спонукати ваших передплатників щось робити? Одна річ – мати мільйони передплатників, інша – створити ефектну присутність у соціальних мережах.
 • Частка голосу: який відсоток загальної розмови про вашу галузь говорить про ваш бізнес у порівнянні з вашими провідними конкурентами. Частка голосу – ключовий показник, якщо ви хочете знати, як добре працює ваша маркетингова стратегія в соціальних мережах.

Важливо регулярно переоцінювати свою стратегію на основі даних та ідей. Ви також можете використовувати аналітику, щоб перевірити один одного.

Уточніть свою стратегію виходячи з того, що працює, а що ні.

Як часто слід публікувати повідомлення у соціальних мережах?

Коли найкраще розміщувати пости у Instagram Маркетинг у соціальних мережах

Якщо ви публікуватимете повідомлення дуже рідко, ваші передплатники забудуть ваш бренд. Якщо ви публікуєте занадто часто, вони можуть виявити, що ваш бренд переповнює їхню стрічку.

У Facebook компанії з менш ніж 10 000 передплатників, які публікують повідомлення більше 60 разів на місяць, отримують на 60% менше кліків на публікацію, ніж компанії, які публікують повідомлення 5 разів на місяць.

Не перевантажуйте аудиторію вмістом. Будьте вибірковими в тому, чим ви ділитеся.

Скажімо так: створити одне гарне відео краще, ніж набивати аудиторію сотнею марних відео.

Советы профессионалов по созданию лучших впечатлений    для вашей аудитории 

 • Будьте чуйними: взаємодійте з тими, хто відгукується на ваш контент або ділиться чимось на ваших сторінках – чуйність сприяє більшій кількості конверсій.
 • Ставте чіткі цілі: переконайтеся, що ви знаєте, чого хочете.
 • Будьте послідовні: публікуйте повідомлення часто та зі зручною швидкістю. Якщо можливо, плануйте свої публікації заздалегідь.
 • Створіть тему: Виберіть теми для певних днів тижня, щоб підвищити зацікавленість.
 • Розкажіть історію: залучайте клієнтів у соціальних мережах, розповідаючи історії про бренд.
 • Робіть це з ентузіазмом: або взагалі не  робіть
 • Спілкуйтесь: ділитесь всім зі своєю командою; цілі, невдачі та успіх.
 • Будьте законодавцем мод: не просто слідуйте тенденціям, будьте джерелом натхнення для інших.
 • Використовуйте аудиторії ремаркетингу. Не забувайте використати аудиторії ремаркетингу.